Ponad 20 kierowców na podwójnym gazie zatrzymano jednego dnia

Motoryzacja, Ponad kierowców podwójnym gazie zatrzymano jednego - zdjęcie, fotografia

Na terenie całego województwa, podlascy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy czwartek”. Spośród 6157 skontrolowanych kierowców, aż 21 zdecydowało się prowadzić pojazd po wcześniejszym spożyciu alkoholu, w tym 6 z nich będąc w stanie nietrzeźwości. Wszyscy wyeliminowani z ruchu nietrzeźwi kierowcy, oprócz utraty uprawnień, poniosą odpowiedzialność.

W miniony czwartek, 10 października, na terenie całego województwa podlaskiego, w godzinach rannych i popołudniowych, policjanci sprawdzali trzeźwość użytkownikom dróg. W działaniach wzięło udział ponad 100 policjantów, którzy sprawdzili trzeźwość 6157 kierowców. Niestety, aż 21 z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę na "podwójnym gazie", w tym 6 znajdowało się w stanie nietrzeźwości.

Po 5, na Alei Kardynała Wyszyńskiego w Augustowie, policjanci zatrzymali do kontroli hyundaia. Po sprawdzeniu trzeźwości 58-letniego kierowcy, okazało się, że miał on blisko promil alkoholu w organizmie. Kolejnym skrajnie nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 47-letni mężczyzna, który jechał rowerem w jednej z miejscowości w gminie Płaska. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Również w Suwałkach przy ulicy Pułaskiego, wczesnym rankiem, policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarowego mercedesa. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 60-latek miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialni kierowcy byli również uczestnikami ruchu w Białymstoku. Tuż po godz. 6.00, policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę fiata. Okazało się, że 53-letni białostoczanin miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Wszyscy wyeliminowani z ruchu nietrzeźwi kierowcy, oprócz utraty uprawnień, poniosą jeszcze odpowiedzialność prawną.

To tylko kilka przykładów nieodpowiedzialnych zachowań. Każdy kierowca wsiadający za kierownicę po spożyciu alkoholu, staje się "potencjalnym zabójcą ". Podlascy policjanci zapowiadają, że podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

(Źródło i foto: podlaska.policja.gov.pl/ oprac. Kalina)

Ponad 20 kierowców na podwójnym gazie zatrzymano jednego dnia komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama