Wiadomości, Pościg Wietnamczycy bagażniku - zdjęcie, fotografia

Straż graniczna zatrzymała ośmiu obywateli Wietnamu za nielegalne przekroczenie granicy państwowej, dwóch podróżowało w bagażniku. Zatrzymano również obywatela Litwy, który zorganizował cudzoziemcom przekroczenie granicy wbrew przepisom.

W Ogrodnikach patrol straży granicznej przystąpił do kontroli Mercedesa E350 na litewskich numerach rejestracyjnych, jadącego od granicy państwa. Kierowca pojazdu na widok funkcjonariuszy nie zastosował się do podawanych sygnałów nakazujących zatrzymanie, natychmiast zawrócił i zaczął ucieczkę. Za pojazdem rozpoczęto pościg. Po przejechaniu kilku kilometrów kierowca skręcił w boczną drogę, gdzie porzucił auto i kontynuował ucieczkę pieszo. Po kilku minutach kierowca 39-letni obywatel Litwy został zatrzymany.

W pozostawionym aucie funkcjonariusze znaleźli osiem osób o azjatyckich rysach twarzy. Dwie ukryte były w bagażniku pojazdu. Przeprowadzona kontrola legalności pobytu wobec cudzoziemców wykazała, że są to obywatele Wietnamu nielegalnie przebywający w naszym kraju. Trzy kobiety i pięciu mężczyzn nie posiadało przy sobie dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w naszym kraju. Za przekroczenie polsko - litewskiej granicy wbrew przepisom cudzoziemcy zostali zatrzymani.

Po wykonaniu niezbędnych czynności Wietnamczycy zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. 39-letni kierowca usłyszał zarzuty za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy wbrew przepisom. Grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, za przewóz takiej liczby osób w pięcioosobowym samochodzie zatrzymano mu prawo jazdy. Został również ukarany mandatami karnymi w wysokości w sumie 900 zł za niezatrzymanie się do kontroli i naruszenie przepisów o ruchu drogowym. Jako dowód w sprawie zatrzymano jego Mercedesa E350 z 2006 roku o wartości 27 tys. zł.

Od początku tego roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 11 grup nielegalnych migrantów.

(PW / Foto: POSG)

Pościg i Wietnamczycy w bagażniku komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama