Wiadomości, Poseł Żalek uważa „Piątka PiS” dobry program Polaków - zdjęcie, fotografia

Niedawno robił to poseł Dariusz Piontkowski, natomiast w piątek, 8 marca, poseł Jacek Żalek, przedstawiał najnowsze obietnice złożone publicznie przez Prawo i Sprawiedliwość oraz Zjednoczoną Prawicę. Wszystkie zaprezentowane punkty programowe mają wejść w życie jeszcze w tym roku.

Sztandarowy program prorodzinny, mianowicie „500 plus”, ma od lipca tego roku objąć także rodziny z jednym dzieckiem. Do tej pory takie rodziny były wyłączone z pomocy państwa w tym zakresie. Rząd Prawa i Sprawiedliwości wyliczył, że z budżetu zostanie wypłaconych na ten cel około 18 miliardów złotych, ale będzie to realna pomoc, którą odczują polskie gospodarstwa domowe.

- To jest odpowiedź na potrzeby młodych rodzin, tych wszystkich, którzy borykają się z trudnym rynkiem pracy. Trudnym, ale tu jest też kolejny sukces, bo mamy najniższe bezrobocie w historii po 1989 roku – powiedział poseł Jacek Żalek.

Zwrócił też uwagę, że Polska ma obecnie bardzo niską inflację, jedną z najniższych w całej Unii Europejskiej. Dlatego to świadczenie, które otrzymują polskie rodziny, nie straciło na wartości. Pomoc jest tak samo odczuwalna teraz, jak i blisko trzy lata temu, kiedy program został wdrożony po raz pierwszy.

Pomoc odczują także emeryci i renciści, którzy już w maju otrzymają tak zwaną „trzynastą emeryturę”. Do kieszeni polskich seniorów trafi jednorazowo 1100 złotych brutto, co ma się przełożyć na poprawę jakości ich życia. Nie od dziś bowiem wiadomo, że polski emeryt jest stosunkowo biedny, więc taką kwotę w swoim budżecie powinien odczuć bardzo wyraźnie.

- Z tego projektu jestem najbardziej dumny, z tego względu, że on otwiera perspektywy do tego, żeby cieszyć się tym sukcesem gospodarczym. Fakt, że dziś jesteśmy jednym z najszybciej rozwijających się państw Unii Europejskiej i jeszcze nikt trzy lata temu by nie powiedział, że nasze PKB będzie szybciej się rozwijało niż niemieckie – to mówił poseł Żalek w kontekście innego z punktów programowych dotyczących obniżenia podatku PIT z 18 do 17 proc.

Pozostałe punkty dotyczą zwolnienia z podatku młodych pracowników i osób dopiero wchodzących po raz pierwszy na rynek pracy, które nie ukończyły 26 roku życia. Dzięki takim ulgom więcej pieniędzy zostanie im w kieszeniach. Ważnym elementem jest również przywrócenie połączeń transportu zbiorowego do mniejszych miejscowości, do których zawieszono lub całkowicie wycofano połączenia kolejowe oraz autobusowej komunikacji dalekobieżnej.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Poseł Żalek uważa, że „Piątka PiS” to dobry program dla Polaków komentarze opinie

  • gość 2019-03-10 08:41:40

    zal mi żalka i Jurgiela nie dlanich ta walka są spaleni niech se odpudzcza i dadza miejsce innym mniej chciwym !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • gość 2019-03-10 18:32:19

    Chwali się tym czego nie wypracował i czego nie rozdał.Przykry gość.A co z tą obiecaną fabryką samochodów panie żalku.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama