20°C pochmurno z przejaśnieniami

Poszukiwania ośmiu wspaniałych kończą się w najbliższy piątek

Kiedy: 2018-02-23 , godzina: 00:00

Wiadomości, Poszukiwania ośmiu wspaniałych kończą najbliższy piątek - zdjęcie, fotografia

Trwa 23. białostocka edycja samorządowego konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Kandydatów – młode osoby działające na rzecz społeczności lokalnej – mogą zgłaszać m.in. dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice. Czasu na to zostało już niewiele – tylko do końca tego tygodnia.

Konkurs „Ośmiu Wspaniałych” służy przede wszystkim propagowaniu idei wolontariatu, zwraca uwagę na młodzież, która bezinteresownie pomaga innym, a dzięki swoim działaniom staje się wzorcem dla rówieśników. Ważnym elementem konkursu jest rozbudzanie wrażliwości młodzieży na potrzeby otoczenia, inspirowanie do niesienia pomocy tam, gdzie jest ona niezbędna. Od lat w naszym mieście ten konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem.

Dzięki temu konkursowi staramy się doceniać młodzież, która potrafi dostrzegać, że ktoś obok potrzebuje pomocy i tę pomoc nieść – powiedział organizator białostockiej edycji konkursu, prezydent Tadeusz Truskolaski.

Konkurs przewiduje dwie kategorie wiekowe: „Ósemeczki” – adresowaną do młodzieży w wieku 10-13 lat oraz „Ósemki” – obejmującą wolontariuszy w wieku 14-19 lat. Kandydatów mogą zgłaszać nauczyciele, dyrektorzy szkół, przedstawiciele organizacji pozarządowych, placówki oświatowo-wychowawcze, rodzice i przyjaciele.

Zgłoszenia przyjmuje komitet organizacyjny w siedzibie Centrum Aktywności Społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Św. Rocha 3 do 23 lutego w godz. 8.00-20.00. Skany dokumentów można też przesyłać elektronicznie na adres: [email protected]

Na laureatów konkursu czekają nagrody, które zostaną wręczone na uroczystej gali w kwietniu oraz trzydniowy wyjazd (8-10 czerwca) finansowany przez Miasto Białystok do Trzebiatowa na XXIV Finał Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Do ubiegłorocznej edycji konkursu zgłoszono ok. 80 wolontariuszy, w 2016 roku – ponad 80. Warto też wiedzieć, że dwa lata temu tytuł „Wspaniałej Polski” otrzymała białostoczanka – Patrycja Tryniszewska.

Inicjatywa „Ośmiu Wspaniałych” została zapoczątkowana przez Fundację „Świat na TAK” w 1994 roku i z powodzeniem kontynuowana jest w kilkudziesięciu miastach.

Regulamin konkursu oraz karta uczestnictwa znajdują się i są do pobrania na oficjalnej stronie internetowej Miasta Białystok.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. Cezarion)

Poszukiwania ośmiu wspaniałych kończą się w najbliższy piątek komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl