11°C bezchmurnie

Potańcówka nad Białą

Kiedy: 2018-07-17 , godzina: 19:00 | Gdzie: Białystok, Włókiennicza

Wiadomości, Potańcówka Białą - zdjęcie, fotografia

Nietypowo, bo we wtorek wieczorem (17 lipca o godz. 19.00) mieszkańcy Centrum będą mieli okazję uczestniczyć w nietypowym wydarzeniu. To potańcówka nad rzeką Białą. Do tańca przygrywać będzie Kapela Maliszów, a całość zdarzenia to kontynuacja akcji Biała Czysta Kulturalna - rzeka dla mieszkańców. Impreza odbędzie się na skwerze na wysokości Włókienniczej 22 (przestrzeń między budynkiem TVP a Prokuraturą Apelacyjną).

To nietypowy projekt kulturalny, bo oparty na spontanicznym udziale białostoczan i zorganizowany w wolnej przestrzeni miejskiej (poza miejscami o tradycyjnym charakterze kulturalnym). Na rzece ustawiona zostanie scena, a do tańca będzie przygrywała Kapela Maliszów. Ten zespół inspiruje się muzyką wiejską na tradycyjnych instrumentach: skrzypce, basy, kira korbowa, akordeon, baraban, bęben, nyckelharpa). Towarzyszyć mu będzie śpiew trzech członków kapeli. Będzie to jednak nie tylko wydarzenie muzyczne, ale... okazja do potańcówki. Warto zatem zabrać ze sobą koce do siedzenia na trawie i dobre buty do tańca. 

Impreza jest sfinansowana przez miasto Białystok w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 (Wartość projektu 50 tysięcy złotych). Na koncert padło 891 głosów, a organizatorem jest Fundacja Teatr Latarnia. 

(PS/ Foto: pixabay.com/ argentine-tango)


Potańcówka nad Białą komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl