15°C całkowite zachmurzenie

Powstanie ogólnopolska mapa żłobków

Wiadomości, Powstanie ogólnopolska żłobków - zdjęcie, fotografia

W tym roku ma powstać interaktywna mapa, dzięki które rodzice będą mogli sprawdzić m.in., gdzie są wolne miejsca w żłobkach – zapowiedział w piątek (9 marca) w Warszawie wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk.

- W pierwszej połowie roku powstanie taka mapa specjalna, bardzo nowoczesne rozwiązanie informatyczne, w którym każdy rodzić będzie mógł wejść i zobaczyć, gdzie w jego okolicy takie miejsca są, ile kosztują, ile tam jest wolnych miejsc, czy są w ogóle wolne miejsca i jak się z tymi miejscami skontaktować – powiedział w radiowej Jedynce Marczuk.

Przypomniał, że w tym roku w ramach programu "Maluch Plus" przeznaczono 450 mln zł. Czyli trzy razy więcej pieniędzy, niż dotychczas wydane na opiekę nad małym dzieckiem. Dzięki temu jest już wiadomo, że w tym roku ma powstać dodatkowych około 25 tys. miejsc.

- W poprzednich latach powstawało ich ok. 4 tys. – dodał wiceminister Marczuk.

Środki finansowe w ramach programu "Maluch plus" służą wspieraniu instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 (są to żłobki, kluby dziecięce i dzienni opiekunowie).

Wiceminister wskazał, że od nowego roku wprowadzono liczne ułatwienia przy prowadzeniu placówek opieki nad dziećmi do 3 lat. Jak mówił, zmiany idą. I ma być tylko i wyłącznie lepiej.

- Te zmiany zmierzają w kierunku uelastycznienia zasad prowadzanie i zakładania tych placówek, co też ma zwiększyć podaż tych miejsc – wyjaśnił wiceminister Bartosz Marczuk.

(Źródło: www.kurier.pap.pl/ oprac. Cezarion/ Foto: pixabay.com/ kindergarten)

Powstanie ogólnopolska mapa żłobków komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl