-4°C bezchmurnie

Pozdrowienia od prezydenta za prawie 5 tysięcy złotych

Wiadomości, Pozdrowienia prezydenta prawie tysięcy złotych - zdjęcie, fotografia

Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku, pozdrowił półtora tysiąca mieszkańców stolicy Podlasia za blisko 5 tysięcy złotych. Trochę drogie są to pozdrowienia, ale skoro się pozdrawia za publiczne pieniądze, to można to robić ile tylko miejska kasa wytrzyma.

Urzędnicy rozdali klientom urzędu miejskiego w Białymstoku półtora tysiąca książeczek, w których prezydent Truskolaski chwalił się tym, że jest dumny z Białegostoku. A tym, którzy być może jeszcze wciąż nie czują dumy, wskazał dokładne powody, dla których powinni być dumni. I nie, nie chodzi o naszą kulturę, tożsamość, gościnność, serdeczność, czy historię. Białostoczanie muszą, albo przynajmniej powinni być dumni z inwestycji, które powstały wyłącznie za kadencji Truskolaskiego. I nic ponad to. Zatem wszyscy co do joty białostoczanie, którzy otrzymali broszurkę, powinni czuć dumę z tego, że:

- wybudowała się Trasa Generalska i Trasa Kopernikańska,

- po ulicach jeździ 200 nowoczesnych autobusów, średnio ośmioletnich,

- jest 120 kilometrów ścieżek rowerowych,

- wybudowano 500 mieszkań komunalnych i 800 mieszkań na TBS-ach,

- milion osób przewinęło się przez Rynek Kościuszki (nie napisano, czy nowych milion, czy wciąż tych samych),

- odnowiony został salon ogrodowy, dziedziniec Pałacu Branickich i Pawilon pod Orłem,

- na stadion przyszło 1 mln 350 tys. widzów (nie napisano, czy 1 mln 350 tys. nowych widzów, czy wciąż tych samych),

- mamy wyremontowaną plażę na Dojlidach,

- z 10 milionów złotych przeznaczonych na budżet obywatelski i 70 projektów, które doczekały się realizacji (nie napisano, ile tych projektów nie doczekało się i nigdy nie doczeka realizacji),

- z ulg na Białostockiej Karcie Dużej Rodziny i Aktywnego Seniora,

- z 61 innowacyjnych przedsiębiorców (nie wymieniono których),

- z Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i jej 13 przedsiębiorców,

- ze spalarni śmieci,

- z powodu budynku przy Krakowskiej, gdzie urzędnicy pilnują grafiku przy korzystaniu z pomieszczeń Centrum Aktywności Społecznej,

Z tylu rzeczy białostoczanie powinni czuć się dumni i to przez raptem 12 lat. Nie wiadomo tylko, co jeśli ktoś akurat nie czuje dumy, albo na przykład weźmie i poczuje dumę z takiej na przykład historii Białegostoku, z Jagiellonii Białystok, Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego, z Festiwalu Up to Date, z drewnianej zabudowy, która zniknęła, albo z drużyny Lowlanders czy naszych lekkoatletów.

- Pracownicy Urzędu Miejskiego przy ul. Branickiego rozdali klientom urzędu 1500 szt. broszur prezentujących ważne inwestycje zrealizowane w Białymstoku. Koszt druku to 4 963 zł – przekazała Agnieszka Błachowska z Urzędu Miejskiego naszej redakcji w sprawie wydanych broszurek z pozycjami, z których powinniśmy być dumni.

Z tym, że duma to jedno, bo są jeszcze pozdrowienia. Trochę nieładnie. Bo jak się chce wysłać pocztówkę, to się pozdrawia na początku, np. „Pozdrowienia z Białegostoku”, „Pozdrowienia z Kapic”, „Pozdrowienia z Nowego Miasta” itd., a dopiero później są jakieś tam życzenia czy słowa o tym, że wszystko jest dobrze, piękne miejsce, albo że coś się szczególnie spodobało. Tadeusz Truskolaski chyba jednak nie wysyłał nigdy pocztówek, bo dopiero na samym końcu zamieścił pozdrowienia, za to na samym początku swoją twarz i wyliczankę, z czego mamy lub powinniśmy być dumni. I takie oto pozdrowienia kosztowały blisko 5 tysięcy złotych, tyle że nie prezydenta, który nas pozdrowił, ale mieszkańców Białegostoku, których pozdrowił za ich własne pieniądze.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)


Pozdrowienia od prezydenta za prawie 5 tysięcy złotych komentarze opinie

  • Jan Kowalski - niezalogowany 2018-09-15 20:36:16

    Z artykułu wynika, że Prezydent Truskolaski powinien przepraszać, że oddycha. A moim zdaniem ma się czym pocgwalić. Dla Białegostoku zrobił kilka razy więcej niż wszyscy poprzedni prezydenci z PIS-u i PC razem wzięci. Pani Agnieszko! Pani to chyba jest mieszkanką Pcima a nie Białegostoku. Przejdź się babo po naszym mieście to zobaczysz jak rozkwitło za rządów Truskolaskiego.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl