Wiadomości, Poznać bliżej geograficzny środek Europy strona internetowa województwa podlaskiego - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2

We współczesnym świecie podróż w dowolne miejsce zaczyna się praktycznie z tego samego punktu – z ekranu komputera, laptopa, smartfona lub tableta. Przesuwając palcami lub kursorem po ekranie poznajemy miejsce, do którego chcemy dojechać, sprawdzamy jego możliwości, ale także wiele innych rzeczy, które nas interesują. I właśnie po to powstała nowa strona województwa podlaskiego, na której każdy kto będzie chciał odwiedzić nasz region, znajdzie to, czego potrzebuje.

W czwartek, 11 lipca, marszałek województwa podlaskiego dokonał oficjalnego „odpalenia” nowej strony województwa podlaskiego pod adresem https://podlaskie.eu/. Nie jest to jednak nowa strona urzędowa, ale przede wszystkim witryna skierowana do turystów, przedsiębiorców oraz potencjalnych inwestorów. Znajdziemy tam informacje odnośnie charakterystyki województwa podlaskiego, jego możliwości, kulinariów, zabytków, wydarzeń jakie się tu odbywają, jak też i tych, które są dopiero planowane.

- Podlaskie.eu ma być wizytówką naszego województwa. Jest to strona, która przedstawia wszystko co mamy najlepsze. Nie jest to strona urzędowa – od razu zaznaczam. Jest to strona poświęcona naszej kulturze, naszym zabytkom, naszym przedsiębiorcom, ale też i naszym ludziom, którzy tutaj żyją, w naszej ocenie osiągnęli sukces i wybijają się, i rozsławiają nasze województwo – mówił Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

Podkreślał również, że cieszy się, iż stronę wykonała lokalna firma z Białegostoku. Sama strona internetowa będzie uzupełniana i rozbudowywana. Zatem można będzie liczyć w niedalekiej przyszłości na to, że pojawią się nowe wydarzenia, które zaplanowane są w województwie podlaskim oraz prezentacje osób, które są żywą wizytówką naszego regionu. Pierwszego dnia na stronie można bliżej poznać postać między innymi Leona Tarasewicza, Anny Sokólskiej, twórców festiwalu Up To Date czy Zenka Martyniuka.

- Ważne jest, że my tam nie wymieniamy informacji od „A” do „Z”, że mamy tyle i tyle firm, że mamy takie i takie branże w dziedzinie gospodarki, które tutaj się rozwijają. Bardziej wskazujemy na kontekst miejsca, w którym te branże działają, w którym osiągają sukcesy. Dlaczego właśnie tutaj tak świetnie rozwija się przemysł drzewny, maszynowy, rolno-spożywczy czy też jachtowy. Pokazujemy właśnie kontekst miejsca i to podlaskie zasilanie naturą tych firm i tych ludzi, którzy tutaj żyją i tworzą – wyjaśniała Magdalena Łyżnicka-Sanczenko, szefowa departamentu współpracy z zagranicą urzędu marszałkowskiego województwa podlaskiego.

- Sama strona główna zawiera taki ładunek informacji, który jest wystarczający, żeby wiedzieć z jakim regionem mamy do czynienia, jaki jest charakter województwa podlaskiego – powiedział Paweł Stempniak z firmy Whitebits, która stronę internetową stworzyła.

Strona internetowa podlaskie.eu jest kompatybilna z podlaskie.travel, która powstała na zlecenie Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Jest skierowana przede wszystkim do odbiorców z innych części naszego kraju oraz zza granicy. Marszałek województwa podlaskiego dodał, że w przyszłości chce skupić się jeszcze na innych działaniach promujących województwo podlaskie, a nowo uruchomiona strona internetowa będzie rozwijana i uzupełniana, aby poprzez nią można było poznać dobrze województwo podlaskie i zechcieć tu przyjechać.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: wrotapodlasia.pl)

Reklama

Poznać bliżej geograficzny środek Europy. Jest nowa strona internetowa województwa podlaskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama