Poznaj sekrety akademickich laboratoriów

Styl życia, Poznaj sekrety akademickich laboratoriów - zdjęcie, fotografia

W tym roku Uniwersytet Medyczny w Białymstoku po raz pierwszy włączył się w obchody ogólnoeuropejskiego święta dziedzictwa akademickiego. Z tej okazji wszyscy zainteresowani jeszcze dziś mogą poznać tajemniczy świat ludzkich komórek.

Wydarzenia związane uroczystością będą odbywać się równolegle z w wielu ośrodkach naukowych na Starym Kontynencie. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów brzmi - „W głąb króliczej nory” i bezpośrednio nawiązuje do utworu Lewis’a Carroll’a  „Alicja w Krainie Czarów”. Motyw przewodni święta ma zachęcić szerszą społeczność do ukazania dziedzictwa akademickiego, które często jest ukryte gdzieś w zaciszu laboratoriów. Dzisiaj wszyscy niezwiązani na co dzień z naukowym środowiskiem mają niepowtarzalną okazję odkrycia tajemnic świata ludzkich komórek.
Event zainauguruje wykład w Auli Wielkiej Pałacu Branickich,  podczas którego eksperci opowiedzą o morfologicznej diagnostyka raka. Ponadto z myślą o zainteresowanych zostaną otwarte drzwi  Zakładu Patomorfologii Lekarskiej.

Wszystkie informacje odnośnie dostępnych atrakcji są dostępne na stronie Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Dzień Dziedzictwa Akademickiego został ustanowiony UNIVERSEUM, European University Heritage Network w porozumieniu z Radą Europy w celu podniesienia świadomości na temat znaczenia dziedzictwa uniwersyteckiego. Od 2010 roku w dniu 18 listopada uniwersytety europejskie organizują specjalne debaty, wystawy, warsztaty, ukazują zbiory swoich muzeów. Wszystko po to aby zwrócić szeroką uwagę na znaczenie tych szacownych instytucji na zajmowane miejsce w kulturze i nauce.

(Młynarz)

Reklama

Poznaj sekrety akademickich laboratoriów komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama