-0°C bezchmurnie

Pracodawcy RP uważają, że ustanowienie 12 listopada dniem wolnym od pracy to błąd

Gospodarka, Pracodawcy uważają ustanowienie listopada dniem wolnym pracy błąd - zdjęcie, fotografia

Ludzie mają gdzie mieszkać, w co się ubrać i co jeść nie dlatego, że świętują, ale dlatego że pracują i wytwarzają potrzebne produkty i usługi. To praca jest źródłem rozwoju gospodarczego i zwiększa zamożność obywateli.

Tymczasem pojawia się kolejny pomysł skrócenia czasu pracy. Pretekstem jest 100-rocznica odzyskania niepodległości. To niezwykle ważne wydarzenie, ale wystarczy je świętować dokładnie 11 listopada, który szczęśliwie przypada w niedzielę. Tak przynajmniej uważa organizacja – Pracodawcy RP.

Co przyniesie wolny poniedziałek? Po pierwsze, straci gospodarka. Konkretne produkty nie zostaną wytworzone, nie zostaną sprzedane. Będzie zatem mniej pieniędzy na wynagrodzenia pracowników. Po drugie firmy, szpitale, oraz wszelkie poważne organizacje planują działania ze znacznym wyprzedzeniem. Po to, by nagłe zmiany nie burzyły rytmu pracy i wcześniej ustalonych zadań.

- Ogłosić zaledwie z trzytygodniowym wyprzedzeniem, że 12 listopada ma być wolny od pracy, to – oby niezamierzone – okazanie lekceważenia wszystkim tym, którzy wkładają wiele wysiłku, aby rezultaty ich pracy były przewidywalne, symbolizowały wysoką jakość i nie były zaskoczeniem dla odbiorców. Tak działają przedsiębiorcy. Jestem pewien, że chętnie podzielą się oni swoimi doświadczeniami z instytucjami, które mają mniejsze doświadczenie w tych obszarach – powiedział dr hab. Tomasz Rostkowski, prof. SGH, Główny ekonomista Pracodawców RP.

Organizacja uważa ponadto, że warto też przypomnieć, że Europa przoduje w świecie pod względem dni wolnych od pracy. W Europie Polska znajduje się w ścisłej czołówce państw oferujących pracownikom najwięcej dni urlopu i świąt.

(Źródło: Pracodawcy RP/ oprac. Cezarion/ Foto: BI-Foto)


Pracodawcy RP uważają, że ustanowienie 12 listopada dniem wolnym od pracy to błąd komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl