Czy to chęć nagłego przypodobania się kibicom Jagiellonii i udobruchanie ich po tym, gdy prezydent pozwolił na przejście marszu równości? To niech każdy oceni sam. Ale prezydent ze swoim nowym pomysłem trafił chyba nieco kulą w płot. Zwrócił się do mieszkańców o wskazanie patrona stadionu miejskiego przy ulicy Słonecznej. Tyle tylko, że mieszkańcy tego patrona wskazali już prawie rok temu.

Radny Jacek Chańko zastanawia się, gdzie przez ostatnie miesiące ubiegłego roku podziewał się prezydent Białegostoku, skoro nie wie, że konsultacje społeczne odnośnie patrona Stadionu Miejskiego zostały przeprowadzone wśród mieszkańców całego miasta. Środowiska kibiców, ale także i mieszkańców Białegostoku, tygodniami zbierały różne propozycje patronów Stadionu Miejskiego. Każdy mógł nawet podać własne pomysły, które zostały poddane głosowaniom w konsultacjach społecznych.

1 października przed meczem ze Śląskiem Wrocław odbyły się konsultacje w sprawie nadania patrona dla naszego stadionu. W konsultacjach udział wzięło 720 kibiców Jagiellonii Białystok. Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

• 42 Pułk Piechoty – 487 głosów;

• Ryszard Kaczorowski – 110 głosów;

• Wiktor Wołkow – 23 głosy;

• Stanisław Moniuszko – 22 głosy.

Reszta to głosy pojedyncze. O dalszym przebiegu sprawy będziemy was informować na naszym profilu. Dziękujemy wszystkim za pomoc” – poinformowało na swoim fanpage między innymi Stowarzyszenie Dzieci Białegostoku w październiku ubiegłego roku i zamieściło prostą infografikę z dotychczas oddanymi glosami.

Prawie rok później Tadeusz Truskolaski zapowiada przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie wyboru patrona Stadionu Miejskiego i zachęca do oddawania głosów. Ponownie! Bo, jak można znaleźć bez trudu informacje na ten temat, konsultacje były przeprowadzone szeroko i dogłębnie. Do tego jeszcze prezydent Białegostoku wśród proponowanych patronów wskazuje 42 Pułk Piechoty, który zdecydowanie – po zliczeniu wszystkich głosów, ze wszystkich środowisk, które zbierały propozycje mieszkańców – wygrał bezapelacyjnie.

- Myślę, że część środowisk kibiców czekała na ten moment. Zaczynają się konsultacje dotyczące nadania nazwy Stadionowi Miejskiemu, które potrwają do 23 sierpnia. Zależy nam na opinii mieszkańców, żeby ona była zaakceptowana – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Tadeusz Truskolaski.

Kibice czekali i owszem, ale na przygotowanie projektu uchwały, który radni mogliby przyjąć w głosowaniu z nazwą Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Kibice wyraźnie wskazali już blisko rok temu, że chcą aby stadion nosił nazwę 42 Pułku Piechoty. Prezydent dorzuca teraz jeszcze do propozycji Seweryna Nowakowskiego oraz Mariana Kościałkowskiego, tylko nie wiadomo w jakim celu. Jak ustaliliśmy z częścią środowisk kibicowskich, chodzi najprawdopodobniej o udobruchanie kibiców po tym, gdy co najmniej nieładnie wypowiadał się pod ich adresem po sobotnim marszu równości w Białymstoku.

- Konsultacje w sprawie patrona stadionu miejskiego były chyba najlepszymi, jakie się odbyły w Białymstoku. Ludzie decydowali o wszystkim sami od początku do końca. Zastanawiam się, gdzie przez ten czas był prezydent Białegostoku, że nie wie, iż ludzie zbierali propozycje oraz głosy na ulicach, pod stadionem, na stadionie, w parkach, na Rynku Kościuszki, w galeriach handlowych, w restauracjach? Może w tym czasie był ze swoimi przyjaciółmi w Gdańsku, w Warszawie, albo w Berlinie? Bo w Białymstoku raczej go nie było, skoro o tym nie wie – skomentował radny Jacek Chańko, który już rok temu wspólnie z innymi radnymi oraz działaczami sportowymi zainicjował pomysł ze wskazaniem patrona Stadionu Miejskiego.

Można się zastanawiać, czy gospodarz miasta powinien wiedzieć, co się dzieje w zarządzanym przez niego mieście i to w stosunku do największego oraz jednocześnie najdroższego obiektu sportowego w całym województwie podlaskim? I czy powinien wiedzieć, co mieszkańcy wskazali, co mówili i o czym zdecydowali? Można też się zastanawiać w tej sytuacji, czy w Białymstoku gospodarz dobrze wywiązuje się z obowiązków służebnych wobec mieszkańców? Bo chyba powinien wiedzieć, o czym zdecydowali mieszkańcy, którzy go zatrudnili na tym stanowisku?

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: bialystok.pl)

Prezydent ogłasza konkurs na patrona stadionu, który został już wskazany komentarze opinie

  • gość 2019-07-31 09:41:58

    myślę ze w obecnej sytuacji najlepszym patronem byłby ruch LGBT... Truskolaskiemu z Kapic napewno by się ten pomysł spodobał.
    jeszcze trochę i prezydent chyba zrobi "coming out" ,a syna spłodził po pijaku, lub w wyniku gwałtu na nim samym.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama