16°C rozproszone chmury

Probierz we Wrocławiu razem z Frankowskim i Kostią?

Piłka nożna, Probierz Wrocławiu razem Frankowskim Kostią - zdjęcie, fotografia

"Przegląd Sportowy" informuje, że Michał Probierz, niedawny trener i kandydat do Honorowego Obywatelstwa Białegostoku, w nowym sezonie może rywalizować z Jagiellonią Białystok. Co więcej - może osłabić żółto-czerwonych ściągając do swojego nowego miejsca pracy dwóch czołowych graczy Jagi.

Probierz, który już w styczniu przekazał władzom klubu, że z końcem sezonu opuszcza Białystok, miał głównie rozważać oferty pracy spoza granic Polski: z Turcji i Niemiec. Tymczasem okazuje się, że bardzo prawdopodobnie wyląduje we Wrocławiu - w Śląsku. Klub ze stolicy Dolnego Śląska jest obecnie w fazie przekształceń własnościowych. Zainteresowany kupnem większościowego pakietu akcji Śląska jest znany biznesmen Andrzej Kuchar, który nigdy nie krył fascynacji talentem Probierza. Kuchar - razem z kilkoma wspólnikami - zdecydował się złożyć ofertę na zakup 55 procent akcji w przetargu ogłoszonym przez miasto. Poza jego do magistratu wpłynęły jeszcze 3 inne oferty zakupu akcji Śląska. Decyzja w tej sprawie ma zapaść do końca tygodnia.

Co się stanie jeśli wygra oferta Kuchara? Ponoć jednym ze wspólników Kuchara miałby być właśnie Michał Probierz, którego potencjalny nowy właściciel widziałby nie tylko w roli trenera, ale także menadżera. Kuchar mógłby ściągnąć do Wrocławia także Konstatina Vassiljeva i Przemysława Frankowskiego. Kostia zwlekał z podpisaniem kontraktu z Jagą twierdząc, że czeka na informację o nowym trenerza. Obaj zawodnicy nie kryli, że dobrze współpracowało się im z Probierzem. A Andrzej Kuchar jest właścicielem kart zawodniczych Przemysława Frankowskiego i Konstantina Vassiljeva.

Ile prawdy jest w tych układankach i czy Jagiellonię na starcie rozgrywek czeka osłabienie - okaże się już za kilka dni. Prezes Cezary Kulesza nie chciał komentować tych plotek zapewniając, że klub cały czas rozmawia o wzmocnieniach i ciągle spływają nowe oferty i zapytania od agentów i zawodników.

(PS/ Foto: PZPN)

Probierz we Wrocławiu razem z Frankowskim i Kostią? komentarze opinie

  • gość 2017-06-18 21:27:54

    Panie PS, z portalu aspirującego do bycia poważnym robisz Pan szmatławca - klikalność najważniejsza

  • gość 2017-06-18 21:35:10

    co za parodyści piszą artykuły na tym portalu to słabo i w dodatku jeszcze poprzekręcali informacje z PS

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl