10°C słabe opady deszczu

Produkcja padła. „Fabryka Księżycówki” pod Gródkiem zlikwidowana

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Białegostoku zlikwidowali bimbrownię, działającą w lesie w okolicach Gródka (powiat białostocki). W ręce mundurowych wpadło 120 litrów nielegalnego alkoholu oraz aparatura do jego produkcji.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego ustalili, że w kompleksie leśnym w okolicach Gródka funkcjonuje bimbrownia, w której produkowany jest nielegalny alkohol. Mundurowi wkroczyli na jej teren całkowicie zaskakując nadzorującego produkcję alkoholu 32-letniego mieszkańca gm. Gródek.

Na miejscu funkcjonariusze zastali kompletną aparaturę do produkcji bimbru. Oprócz kotłów, pieca, chłodnicy i pojemników na zacier mundurowi zabezpieczyli także 120 litrów gotowego alkoholu o mocy ponad 40%.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe rekwirując nielegalny alkohol oraz zabezpieczając aparaturę do jego produkcji. Bimbrownik odpowie teraz przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna.

Krajowa Administracja Skarbowa przestrzega przed kupowaniem i spożywaniem alkoholu pochodzącego z nielegalnych źródeł, ponieważ może on być niebezpieczny dla zdrowia konsumentów. Laboratoria celne niejednokrotnie potwierdzały wykorzystanie alkoholu technicznego służącego m.in. do produkcji spryskiwaczy i podpałek do grilla jako dodatku do tzw. bimbru oferowanego do sprzedaży na czarnym rynku.

(Źródło i foto: KAS/ oprac. Kalina)


Produkcja padła. „Fabryka Księżycówki” pod Gródkiem zlikwidowana komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl