Profilaktyka grypy w Białymstoku prowadzona jest w sposób ekspercki

Wiadomości, Profilaktyka grypy Białymstoku prowadzona sposób ekspercki - zdjęcie, fotografia

Białystok otrzymał tytuł „Eksperta w zakresie profilaktyki grypy”, przyznawany w ramach projektu „Samorządowy Lider Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy”. Białystok za program profilaktyki grypy został doceniony już po raz czwarty.

Wyróżnienie wręczono podczas tegorocznej XI debaty ekspertów FLU FORUM 2019, która odbyła się 10 września w Sali Kolumnowej Sejmu RP w ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy. Celem tego programu jest budowanie świadomości Polaków w zakresie zagrożeń wynikających z grypy i jej powikłań. Spotkanie jest okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń ekspertów medycznych, przedstawicieli instytucji państwowych, towarzystw medycznych oraz wszystkich zaangażowanych w działania na rzecz upowszechniania profilaktyki grypy w Polsce.

Każdy sezon grypowy niesie ze sobą nowe wyzwania, ale również nowe rozwiązania. Sezon szczepień 2019/2020 będzie wyjątkowy, bo rozpocznie się później ze względu na opóźnienia w ogłoszeniu szczepów szczepionkowych przez WHO. Na rynku pojawi się nowa szczepionka przeciw grypie dla dzieci, podawana przez nos. Rozszerzone będą również wskazania innych szczepionek przeciw grypie.

Białostoccy seniorzy teraz i w kolejnych latach mogą skorzystać z bezpłatnych, profilaktycznych szczepień przeciw grypie. Miasto zakupiło w tym roku ponad 3,9 tys. szczepionek, które wykonywane będą w sześciu placówkach medycznych – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

Więcej informacji o bezpłatnych szczepieniach dla seniorów znajduje się na stronie www.bialystok.pl.

„Ekspert w zakresie profilaktyki grypy” to kolejne wyróżnienie przyznane Miastu za program profilaktyki grypy. W 2015 roku Białystok otrzymał tytuł „Samorządowego Lidera”, natomiast w 2017 r. – „Lider w Innowacjach”. Tytuł „Super Lidera Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy” Miasto Białystok otrzymało w 2018 r. za realizację programu zdrowotnego w zakresie profilaktyki grypy w każdym z ostatnich pięciu lat.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. Kalina)

Profilaktyka grypy w Białymstoku prowadzona jest w sposób ekspercki komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama