Wiadomości, Prowokacja udała - zdjęcie, fotografia

Ludzie zmierzający na uroczystości z okazji 99. rocznicy Cudu nad Wisłą i jednocześnie Święta Wojska Polskiego mieli zobaczyć to, co finalnie zobaczyło bardzo niewielu. Ktoś na słupie przy Katedrze zawiesił tęczową torbę z napisem „Macie na rękach naszą krew”. Torba szybko wylądowała w koszu na śmieci.

Osoby ze środowiska LGBT próbują na różne sposoby sprawić, aby niechęć społeczna do nich wzrastała z tygodnia na tydzień. Znieważanie symboli religijnych, obrażanie osób wierzących, ostatnio także występ z kukłą Arcybiskupa Jędraszewskiego, której poderżnięto gardło oraz cała masa innych ekscesów powoduje to, że zamiast spojrzenia z łaskawością na osoby homoseksualne, transeksualne i transpłciowe, coraz więcej osób patrzy z obrzydzeniem lub z niechęcią do nich. Odwzorowane jest to także w sondażach, które były przeprowadzane w ostatnich miesiącach.

W Białymstoku do tej pory nie było żadnych zdarzeń, nawet sugerujących, że osoby ze środowiska LGBT są dyskryminowane lub prześladowane. Ale im najwyraźniej chodzić może o to, żeby takie wrażenie sprawić. W miniony czwartek, jeszcze przed oficjalnymi uroczystościami pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, ktoś przy samej Katedrze zawiesił tęczową torbę z napisem „Macie na rękach naszą krew”. Według świadków, torba, a właściwie komunikat zawarty w napisie na torbie był skierowany do duchownych kościoła katolickiego.

- To wisiało na słupie przy Katedrze, wyżej, bo nawet nad flagami. Kiedy przechodziłem, widziałem jak wisi. Jak wracałem zobaczyłem, że to leży w śmietniku. Ktoś to zdjął i słusznie – powiedział naszej redakcji mieszkaniec Białegostoku, który przesłał także zdjęcia torby leżącej w śmietniku nieopodal.

- Ci ludzie z LGBT są nienormalni. Po co takie rzeczy wieszać? Kto z kościoła kogoś z nich zabił? Jaką, czyją krew mają księża na rękach? I tylko w kółko gadanie o szczuciu o zabijaniu, a jak zapytać o te ofiary, to nagle nie mają co powiedzieć. Sama wczoraj widziałam, że to te tęczowe środowisko bawiło się przy scenie podrzynania gardła dla biskupa Jędraszewskiego. Zwyczajnie niech odczepią się od kościoła, bo któregoś dnia, ktoś naprawdę może nie wytrzymać – dodała jeszcze kobieta, która także widziała tęczową torbę z napisem wiszącą przy białostockiej Katedrze.

Tęczowa torba z napisem – jak twierdzą przechodnie, którzy ją widzieli – raczej była obliczona na prowokację. Prowokacja nie doszła jednak do skutku, ponieważ ktoś torbę zdjął jeszcze przed rozpoczęciem uroczystości. I chyba nie jest tajemnicą, że trudno przekonywać do szacunku do osób ze środowiska LGBT, które kłamstwem chcą wymusić określone zachowania. Kłamstwem, ponieważ Kościół Katolicki nie prześladuje i nie zabił nikogo z nich, więc nie może z tego tytułu mieć krwi na rękach.

Nauczanie kościoła oraz religia chrześcijańska jednoznacznie odnosi się do osób homoseksualnych. Akceptuje to, że takie osoby są, także w społeczności religijnej, jednak przypomina, że współżycie ze sobą osób tej samej płci jest grzechem i grzechem pozostanie. Na grzech już akceptacji nie ma. Ale na grzech, a nie na ludzi. Tak samo jak propagowanie grzechu jako czegoś normalnego także spotka się zawsze z krytyką instytucji chrześcijańskich.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: nadesłane przez czytelnika)

Prowokacja się nie udała komentarze opinie

 • gość 2019-08-16 13:15:07

  Ktoś w końcu z tym kurestwem zrobi porządek ??? Oczywiście w majestacie prawa żeby się nie przy....li.

 • gość 2019-08-16 22:07:15

  NORMALNIE DEBIL ALBO DEBILKA TO PISAŁA NIE MYŚLĄC O SKUTKACH PROWOKACJI

 • Gość - niezalogowany 2019-08-16 22:59:43

  Buhahahahahahahaahah a co Biedronia wyskrobali? Napiszcie w ktorym koszu lezy ich torba to beda mieli gdzie robic swoje marsze wokół śmietnika i składać wieńce. Buhaahahahahahahah

 • Gość - niezalogowany 2019-08-16 23:01:56

  Za wolnosc zakupow wasza i nasz hahahahahahaahahhahaahahahah

 • Gość - niezalogowany 2019-08-16 23:03:42

  Pamietaj obywatelu lgbt myj rece przed posilkiem :)

 • gość 2019-08-20 13:00:54

  Powstaje gra poświęcona Wojnie polsko-bolszewickiej!
  #GraWojnaPolskoBolszewicka
  http://fundacjainteraktywna.pl/dev-log/

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama