Wiadomości, Przebudowa ulicy Depowej opóźnia jeszcze bardziej - zdjęcie, fotografia

Mało prawdopodobne jest, aby jeszcze w tym roku rozpoczęła się przebudowa ulicy Depowej w Białymstoku. Potrzebna jest nowa decyzja środowiskowa, która najwcześniej będzie wydana ostatniego dnia października tego roku. Bez niej, nie będzie możliwe rozpoczęcie robót.

Przebudowa ulicy Depowej to kolejna inwestycja, którą Miasto Białystok najpierw się pochwaliło, a później milczy we wszystkich językach. Powodem obecnego milczenia jest oczywiście fakt, że inwestycja drogowa wciąż nie może ruszyć z miejsca. Przyczyną tego stanu rzeczy jest brak właściwej decyzji środowiskowej, którą musi wydać Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku. Choć trzeba dodać, że decyzja środowiskowa została już wydana, ale musi być zmieniona.

„(…) zawiadamiam, że na wniosek Prezydenta Miasta Białegostoku, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku w dniu 16 lipca 2019 r. wszczął postępowanie administracyjne w sprawie zmiany decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wydanej przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku w dniu 22 listopada 2018 r., znak? WOOŚ.420.62.2018.KW dla przedsięwzięcia polegającego na: rozbudowie ulicy Depowej w Białymstoku wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej” – czytamy w Obwieszczeniu Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku.

Z tego samego dokumentu dowiadujemy się również, że nowy termin załatwienia sprawy wskazuje się do 31 października 2019 roku. Co daje szanse, że być może decyzja środowiskowa pozwalająca na rozpoczęcie prac, będzie szybciej, czyli przed końcem października. Praktyka jednak w tym względzie jest taka, że decyzje są wydawane w ostatnich możliwych terminach, a i to pod warunkiem, że nie przedłuża się kolejny raz terminu do załatwienia sprawy.

Tymczasem na oficjalnych stronach Miasta Białystok wciąż wisi informacja mówiąca o tym, że przebudowa ulicy Depowej na osiedlu Bema ma zakończyć się przed 1 stycznia 2019 roku. Taki komunikat podano w styczniu 2018 roku. Ale remontu wciąż nie udało się nawet rozpocząć.

- To kolejna w naszym mieście ulica osiedlowa, która doczeka się przebudowy. Inwestycja ta jest szczególnie istotna, bo Depowa łączy dwie duże ulice – Składową i Kopernika – mówił ówczesny jeszcze zastępca prezydenta Białegostoku, Adam Poliński.

Jak widać, po ponad roku, inwestycja chyba nie była aż tak szczególna, skoro wciąż nie doczekała się realizacji. Musi czekać na właściwą decyzję środowiskową, aby później nie trzeba było przerywać prac, jak to miało miejsce niedawno przy przebudowie ulicy Klepackiej na osiedlu Starosielce. W tamtym przypadku okazało się, że brakowało części dokumentów i wojewoda podlaski musiał wycofać z obrotu prawnego decyzję o pozwoleniu na budowę.

Według wcześniejszych planów, na Depowej miała zostać wybudowana ścieżka rowerowa, a po przeciwnej stronie ogródków działkowych – miejsca parkingowe. Powstać miały też wyniesione skrzyżowania, dostosowane do przejazdu autobusów komunikacji miejskiej. Na ulicy zaś zaplanowano montaż nowych latarni, a także przebudowę istniejących tam dwóch sięgaczy.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: bialystok.pl)

Reklama

Przebudowa ulicy Depowej opóźnia się jeszcze bardziej komentarze opinie

  • JaOn - niezalogowany 2019-08-10 08:08:32

    Jak nie potrafią wydać prawidłowej decyzji to ich zwolnić. To nie pierwsza taka \'wpadka"

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama