Wiadomości, Przed żałoby narodowej śmierci premiera Olszewskiego - zdjęcie, fotografia

Prezydent Andrzej Duda ogłosił dwudniową żałobę narodową po śmierci premiera Jana Olszewskiego. Potrwa ona od piątku (15 lutego) do godziny 19:00 w sobotę (16 lutego). Główne uroczystości pogrzebowe odbywać się będą w sobotę, 16 lutego. Będą miały charakter państwowy. Jan Olszewski zostanie pochowany na Powązkach Wojskowych.

W najbliższy piątek (15 lutego) w godz. 10.00 – 19.00 trumna z ciałem Jana Olszewskiego będzie wystawiona w hallu Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Natomiast w kościele św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży w Warszawie o godz. 18.00 odbędzie się msza żałobna, a następnie trumna z ciałem byłego premiera zostanie przeniesiona w kondukcie do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej.

Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę (16 lutego). Rozpoczną się mszą św. o godz. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela. Po nabożeństwie kondukt pogrzebowy przejdzie na cmentarz wojskowy na Powązkach, zatrzymując się pod pomnikiem Powstania Warszawskiego, gdzie premiera pożegnają żołnierze Armii Krajowej, byli powstańcy warszawscy.

Jan Olszewski był premierem w latach 1991-1992, w latach PRL-u bronił opozycjonistów, współpracował z Prezydentem Lechem Kaczyńskim. Zmarł w 7 lutego 2019r. w wieku 88 lat.

(Źródło: wrotapodlasia.pl/ oprac. Cezarion/ Foto: sxc.hu/ angel)

Przed nami dwa dni żałoby narodowej po śmierci premiera Olszewskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama