Przed nami kolejna jesień bardów

Kultura, Przed kolejna jesień bardów - zdjęcie, fotografia
PAŹ 26
Gminny Ośrodek Kultury w Orli godz: 17:00

Zapraszamy na koncert w ramach XX6. Festiwalu Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej „Jesień Bardów” (Бардаўская восень). W sali kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej, która jest współorganizatorem białostockiego koncertu, wystąpią bardowie i wykonawcy muzyki autorskiej z Białorusi i Polski.

Zaprezentują się:

Todar Wajciushkewich

Białoruski muzyk, multiinstrumentalista, członek zespołów Krywi i Pałac, kompozytor muzyki filmowej, pieśniarz. Współtwórca projektów „Narodny Albom” i „Ja naradziŭsia tut”, jeden z założycieli projektu WZ Orkiestra, reprezentant niezależnej sztuki Białorusi. Piosenki w jego wykonaniu są hitami Podlaskiego Koncertu Życzeń w Radiu Racja.

Ilo & Friends

Zespół wykonujący muzykę elektro-akustyczną z tekstami w języku białoruskim. Nagrał trzy autorskie płyty: „Pa darozie” (2007), „Słanieczniki” (2010) i „Koła” (2016).

Serge Bashlykevich

Śpiewak, autor piosenek, lider zespołu Leibonik, laureat nagrody Bohater roku 2014 w kategorii „Odkrycie roku w muzyce białoruskiej”. Oczarowuje publiczność żywiołowością i humorystycznymi tekstami piosenek. Występ Siarhieja Bashlykevicza to pełen emocji spektakl znakomitego pieśniarza i aktora.

Eugen Baryshnikau

Białoruski bard. Dudziarz i wykonawca muzyki folkowej. Telewizyjna gwiazda. Spec z branży IT. Słowem Leo da Vinci współczesnych czasów. Na scenie zapewnia niepowtarzalny, trzymający w napięciu liryczny klimat.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona – wejściówki będą dostępne w kasie opery od 25.10.2019 r. od godz. 9.00.

W przeddzień koncertu w Operze i Filharmonii Podlaskiej, organizatorzy zapraszają na przejażdżkę do Orli. W miejscowym Gminnym Ośrodku Kultury wystąpi Serge Bashlykevich. Koncert odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Orli 26.10.2019 r. o godz. 17.00.

Festiwal jest organizowany przez Szczyty – Związek na Rzecz Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej

Koncert w Białymstoku współorganizuje Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki imienia Stanisława Moniuszki

Festiwal jest dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego

(Źródło i foto: OiFP/ oprac. Kalina)

Przed nami kolejna jesień bardów komentarze opinie

  • gość 2019-10-25 13:36:51

    Jak te bazgroły mają się do ustawy o języku polskim ???

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama