Przed nami weekend bezpiecznej jazdy

Motoryzacja, Przed weekend bezpiecznej jazdy - zdjęcie, fotografia
LIS 23
WORD w Białymstoku, ul. Wiewiórcza 64 godz: 13:00

To będzie już drugi weekend bezpiecznej jazdy w Białymstoku. Kolejny raz na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego będzie można sprawdzić swoje umiejętności wychodzenia z poślizgu, ale także dowiedzieć się o różnych zagrożeniach występujących na drodze o tej porze roku. Akcja startuje w sobotę, 23 listopada, ale dzień wcześniej, bo w piątek, WORD zaprasza do siebie najmłodszych.

Kolejny raz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku wychodzi z inicjatywą w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Na naszych drogach z roku na rok porusza się więcej samochodów, a co za tym idzie, także i kierowców. Niektórym brakuje doświadczenia za kierownicą. Bo nauczyć się do egzaminu, aby zdać prawo jazdy w określonych warunkach drogowych i pogodowych to jedno, ale jest jeszcze drugie – praktyka i doświadczenie, którego trzeba nabrać.

Jeśli chodzi o trudne warunki, tego doświadczenia lepiej nabierać pod czujnym okiem specjalistów niżeli w realnej sytuacji zagrożenia. Dlatego między innymi, zainteresowani zajęciami podczas Weekendu Bezpiecznej Jazdy, będą w stanie sprawdzić jak zachowuje się pojazd, gdy wpadnie w poślizg. Ale sprawdzą też swoje umiejętności szybkiego reagowania za kierownicą podczas jazdy slalomem.

- Na koniec planujemy jeszcze jedną rzecz, taką dla utrwalenia, jeśli mówimy o świadomości, czyli jazdę w alkogoglach. Po to, aby każdy, będąc w pełni świadomy i trzeźwy wiedział jak to jest, kiedy się prowadzi auto pod wpływem alkoholu. Kierowca będzie miał dzięki temu świadomość, żeby nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu, albo przełożył jego spożycie na później, jeśli musi prowadzić auto w danym dniu – wyjaśnia Przemysław Sarosiek, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku.

Jest jeszcze kolejny dzień weekendu bezpiecznej jazdy, czyli niedziela, 24 listopada. Wówczas zajęcia przeniosą się z terenu ośrodka na Tor Wschodzący Białystok. Tam już pod okiem instruktorów bezpiecznej jazdy, ale również rajdowców, będzie można dowiedzieć się o prawidłowym przygotowaniu pojazdu do zimowej aury, ekonomicznej jeździe, spróbować jej w praktyce, albo – na co pewnie czekać będzie najwięcej chętnych – przejechać się w roli pasażera z kierowcą rajdowym.

Weekend bezpiecznej jazdy został dodatkowo wzbogacony o piątkowe (22 listopada) warsztaty dla dzieci. Zajęcia odbędą się w godzinach 9:30 - 12:00. Natomiast około godz. 10:30 dzieci będą miały możliwość wsiąść do pojazdu ciężarowego i przekonać się czym jest martwe pole. Poniżej zamieszczamy harmonogram całego weekendu bezpiecznej jazdy. Więcej informacji, regulamin wydarzenia, jak też możliwość zgłoszenia się do wydarzenia, są dostępne pod tym adresem: https://word.bialystok.pl/news/2019/23-24-11-2019-weekend-bezpiecznej-jazdy/.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: WORD w Białymstoku)

Przed nami weekend bezpiecznej jazdy komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama