Wiadomości, Przed Polską Wschodnią ogromna szansa Politycy chcą pomóc wykorzystać - zdjęcie, fotografia

Duże inwestycje w łączność komunikacyjną Podlasia oraz Warmii i Mazur zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński razem z premierem rządu Mateuszem Morawieckim. W realizacji tych zamierzeń mają pomóc europosłowie Prawa i Sprawiedliwości. Zapowiedziano to podczas konwencji wyborczej tej partii w Białymstoku.

Szerzej konwencję opiszemy na naszych łamach już jutro. Dziś natomiast nieco poinformujemy krócej tylko o tym, jakie plany wobec Podlasia oraz Warmii i Mazur ma rząd, który chce realizować obietnice przy wsparciu europosłów – najbardziej Karola Karskiego i Krzysztofa Jurgiela. Ich nazwiska zresztą często przewijały się w niedzielne popołudnie, jako te z największymi doświadczeniami w dużej polityce, w tym europejskiej.

Przede wszystkim chodzi o trasę Via Carpathia, Via Baltica oraz kolejowy szlak Rail Baltica, które skomunikują województwa Polski Północnej i Wschodniej nie tylko z resztą kraju, ale także z innymi krajami w Unii Europejskiej. Szczególnie prezes PiS, Jarosław Kaczyński, zwracał uwagę, że niewłaściwą politykę prowadził poprzedni rząd, inwestując w metropolie, które miały wpływać na rozwój mniejszych ośrodków. Jak mówił, tak się nie stało, te duże ośrodki nie wpłynęły na rozwój mniejszych. Za to kiedy zmieniły się priorytety, jakie za cel postawił sobie obecny rząd, wschodnie województwa – znacznie szybciej niż te dotowane duże ośrodki, głównie na zachodzie kraju – zaczęły błyskawicznie nadrabiać zapóźnienia. Różnice są jeszcze duże, ale zrównoważony rozwój jest niezbędny.

- My jesteśmy zdania, że te ziemie powinny się szybko rozwijać, szybciej niż przeciętne ziemie w Polsce, żeby się to wszystko wyrównywało, dlatego, że to jest wymóg spójności narodowej, ale także i dlatego, że jest w nich ogromny potencjał – powiedział prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

- Podstawowym warunkiem rozwoju gospodarczego, zwłaszcza we współczesnym świecie, jest rozwój infrastruktury. I najpierw potrzebna była wizja, wielka wizja, a tę wizję przedstawił 13 lat temu pan prezydent Lech Kaczyński. Przedstawił ją w tak zwanej deklaracji łańcuckiej. To trochę niesłusznie zapomniany dokument, który został wtedy podpisany, kiedy jeszcze nikt nie myślał o Via Carpathii, o tej drodze z Kowna, poprzez Białystok, Lublin, Rzeszów, Koszyce, Debreczyn aż za zachodnią granicę Rumunii, Bułgarii, ze wszystkimi rozgałęzieniami, aż do Tesalonik – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Zwracano również uwagę na potencjał województw Polski Wschodniej, przede wszystkim na możliwości rozwoju gospodarstw ekologicznych, przetwórstwa mleczarskiego, jak również i przemysłu meblarskiego, który świetnie się rozwija, szczególnie na Podlasiu. Te gałęzie gospodarki Prawo i Sprawiedliwość chce wspierać pieniędzmi unijnymi, jakie mają wywalczyć w nowej perspektywie unijnej europosłowie tego ugrupowania oraz polski rząd.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział bardzo stanowczo, że nie godzi się na dyktat środowisk LGBT oraz wyśmiewanie słabszych, jakimi są między innymi rolnicy posiadający niższe dopłaty niż rolnicy z Europy zachodniej. Zachęcał do oddawania głosów w wyborach do Europarlamentu, 26 maja, na polityków kierowanej przez siebie partii, w szczególności Karola Karskiego oraz Krzysztofa Jurgiela.

Konwencja wyborcza odbyła się w Białymstoku, w budynku Filharmonii Podlaskiej, przy ulicy Podleśnej. Obszerniejsza relacja z niedzielnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Białymstoku ukaże się na naszych łamach już jutro.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: PiS)

Przed Polską Wschodnią stoi ogromna szansa. Politycy PiS chcą pomóc ją wykorzystać komentarze opinie

  • gość 2019-04-29 01:42:29

    Uwazam , ze dyktat LGBT jest w dobrym tonie i zgodny ze standardami szanowanymi od wielu pokolen .
    Wiekszosc elektoratu PiS akceptuje ten dyktat i finansuje ; darowiznami w postaci koledy i niedzielnej zbiorki na tace. Dodatkowo z budzetu panstwa przelewane sa spore kwoty dzieki czemu dykat LGBT ma sie calkiem dobrze.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama