Przed uczniami liceum Politechniki Białostockiej wiele miesięcy nauki

Wiadomości, Przed uczniami liceum Politechniki Białostockiej wiele miesięcy nauki - zdjęcie, fotografia

114 nowych uczniów, nowe sale i pracownie – w miniony wtorek (5 listopada) w Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Białostockiej odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Oddane zostały oficjalnie do użytku nowe pomieszczenia na potrzeby szkoły stawiającej na kształcenie szczególnie w zakresie przedmiotów ścisłych: matematyka, informatyka, fizyka, chemia.

Warto dodać, że do LO PB trafiają najczęściej finaliści olimpiad właśnie z przedmiotów ścisłych. Liceum zapewnia im możliwość rozwijania swoich pasji w kołach zainteresowań: od robotyki, grafiki komputerowej, animacji po teatr szkolny. Co roku uczniowie przywożą nagrody z różnych konkursów, szczególnie robotycznych i matematycznych. Tylko w tym roku ponad dwadzieścia osób odebrało stypendia prezydenta Białegostoku za innowacyjną myśl techniczną.

W 2019 roku LO PB opuścili pierwsi absolwenci, a szkoła z dumą informowała, że 100% absolwentów zdało egzamin maturalny. Warto podkreślić, że bardzo dobrze wypadły przedmioty na których LO PB skupia się najbardziej – wyniki są wyższe niż średnie krajowe.

Uczniowie ubrani w specjalne togi w obecności rektora PB ślubowali, iż będą "zdobywać wytrwale wiedzę i umiejętności oraz aktywnie uczestniczyć w życiu szkoły".

- Jesteście wyjątkowym liceum, jesteście dobierani według kryterium primus inter pares, czyli najlepsi z najlepszych. Ale jesteście także częścią społeczności akademickiej – mówił podczas uroczystości rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis.

Przytaczał sentencję, która widniej na medalu wytłoczonym z okazji 70-lecia uczelni: Każdy człowiek posiada zdolności, trzeba tylko pomóc mu je ujawnić. Przypominał jakie były założenia tworzenia LO PB: ma to być liceum twórcze, wiarygodne i bezpieczne.

- Życzę byście osiągnęli to co sobie wymarzyliście, byście dostali się do wymarzonych uczelni. Pamiętajcie jutro zaczyna się dzisiaj – kończył swoje wystąpienie prof. Dzienis.

Kamil Borowik z Samorządu Studentów Politechniki Białostockiej zachęcał do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym szkoły i uczelni: Wychodźcie do ludzi.

Jakub Konopko – przewodniczący samorządu uczniowskiego życzył pierwszakom: dobrych wspomnień, przyjaźni, sukcesów. Abyście zapamiętali tę szkołę jako LO do potęgi.

Tegoroczne ślubowanie było szczególne, połączone zostanie z oddaniem do użytku nowych pomieszczeń. W sumie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej dysponuje 10 wyremontowanymi i wyposażonymi w nowoczesny sprzęt dydaktyczny salami. Do tego są 3 pomieszczenia administracyjne, pokój nauczycielski.

- Jest bardzo fajnie. Wszyscy jesteśmy bliżej siebie, mamy nawet przestrzeń wspólną, gdzie możemy odpocząć między lekcjami, z dala od sal klasowych – mówi Jakub Konopko.

- Teraz czas na pomysły i inwencję uczniów, jak zaaranżują swoje klasy – podkreśla dyrektor Józef Klim.

Nauka w liceum jest bezpłatna. LO PB jest szkołą niepubliczną na prawach szkoły publicznej.

(Źródło i foto: PB/ oprac. ASM)

Przed uczniami liceum Politechniki Białostockiej wiele miesięcy nauki komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama