Gospodarka, Przedsiębiorca Wasilkowa wyróżniony rzetelny płatnik - zdjęcie, fotografia

Podlaska firma otrzymał nagrodę "Filary Ubezpieczeń" od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w konkurencji "Rzetelny Płatnik". 43 oddziały ZUS z całej Polski proponowały swoich kandydatów. Tylko białostocki wysłał propozycję pięciu kandydatów w tej kategorii. Zwyciężył Zakład Stolarski Andrzeja Prokopczyka z Wasilkowa. Pozostali kandydaci, którzy zostali zakwalifikowani do uhonorowania to Inter Europol SA w Markach, Meble Wójcik sp. z o.o. w Elblągu oraz Gold Drop sp. z o.o. z siedzibą w Limanowej.

W skład kapituły, która doceniła wasilkowskiego przedsiębiorcę, wchodzili przedstawiciele ministerstw i najważniejszych organizacji działających na rzecz przedsiębiorstw: Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Głównego Inspektoratu Pracy, Forum Związków Zawodowych, Business Centre Club, Pracodawców RP, Konfederacji Lewiatan, NSZZ Solidarność, Związku Rzemiosła Polskiego oraz Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

W ramach tegorocznej edycji Tygodnia Przedsiębiorcy organizowany jest konkurs "Filary Ubezpieczeń". Nagrodzone zostały najbardziej rzetelne w zakresie realizowania obowiązków ubezpieczeniowych firmy i instytucje. Członkami Kapituły konkursu byli przedstawiciele ministerstw i najważniejszych organizacji działających na rzecz przedsiębiorstw - wyjaśnia Katarzyna Krupicka z białostockiego oddziału ZUS.

Wyróżnienia zostały przyznane w trzech kategoriach. Przedsiębiorcy, którzy prawidłowo wypełniali obowiązki płatnika składek, m.in. w zakresie przekazywania dokumentów rozliczeniowych, rozliczania i opłacania składek oraz zasiłków, zostali wyróżnieni w kategorii "Rzetelny Płatnik". Wyróżnienie "Dobry Przykład" otrzymali ci, którzy aktywnie współpracowali z ZUS przy wdrażanych projektach, istotnych z punktu widzenia przedsiębiorców, m.in. przy programie Płatnik, ePłatnik, e-Akta czy e-ZLA. "Nadzieja Ubezpieczeń" to z kolei wyróżnienie dla tych, którzy najbardziej angażowali się w programy edukacyjne.

Przedsiębiorca pan Andrzej Prokopczyk został nagrodzony w kategorii "Rzetelny Płatnik". Jego firma specjalizuje się głównie w produkcji mebli. Jest jednocześnie ich bezpośrednim dostawcą. Działalność gospodarcza przedsiębiorstwa jest ciągle rozwijana i doskonalona, co skutkuje dynamicznym wzrostem poziomu zatrudnienia, a tym samym zwiększeniem liczby ubezpieczonych, która w okresie od stycznia 1999 r. do grudnia 2018 r. wzrosła z dziewięciu do 49 pracowników. Dynamiczny wzrost zatrudnienia powoduje systematyczne zwiększenie wpływów z tytułu składek na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych - mówi Krupicka.

I podkreśla, że współpraca Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z firmą przebiega wzorowo. Płatnik terminowo przekazuje dokumenty, rozlicza i opłaca składki. W razie konieczności przekazuje skorygowane dokumenty na wezwanie ZUS bez zbędnej zwłoki.

(Piotr Walczak / Foto: pixabay.com)

Przedsiębiorca z Wasilkowa wyróżniony jako rzetelny płatnik komentarze opinie

  • gość 2019-09-26 15:06:29

    a ten o jak on Dyzio śpi na magazynie...

  • gość 2019-09-26 15:07:26

    a ten on jak on Dyzio śpi na magazynie...

  • gość 2019-09-26 15:07:50

    a ten on jak on Dyzio śpi na magazynie...

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama