9°C pochmurno z przejaśnieniami

Przedsiębiorstwo Fair Play to takie, w którym ważna etyka jest ważniejsza niż sam biznes

Kiedy: 2018-05-31 , godzina: 00:00

Lokalny biznes, Przedsiębiorstwo takie którym ważna etyka ważniejsza biznes - zdjęcie, fotografia

Trwa kolejna XXI edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” realizowana przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym działający przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Firmy z całej Polski chcąc potwierdzić swoje uczciwe i etyczne działania zgłaszają się do programu, który jako jeden z nielicznych przeprowadza rzetelną weryfikację.

Firmy biorące udział w przedsięwzięciu „Przedsiębiorstwo Fair Play” są szczegółowo oceniane. Wyróżnienie w programie to przepustka do zaufania partnerów, pewności kooperantów, a często też gwarancja, że biznes będzie działał sprawniej i szybciej bez konieczności uważnego patrzenia sobie na ręce.

- Uczciwość, rzetelność i szeroko rozumiana etyka w biznesie to gwarancje powodzenia, owocujące na przyszłość. To codzienne działania firm stabilnych i mocnych siłą swoich lojalnych pracowników i zadowolonych partnerów. Przedsiębiorstwa, które na co dzień stosują się do zasad „fair play” zyskują niezwykle istotną, pozaekonomiczną wartość, jaką jest zaufanie. Podlaskie to region nowoczesny ale oparty na sile tradycji i natury, stąd nasze hasło promocyjne: „Podlaskie -zasilane naturą”. Jako marszałek Województwa Podlaskiego jestem dumny, że nasz region rośnie też w siłę biznesu „fair play”. Doskonałymi przykładami są dotychczasowi laureaci programu którzy chlubnie budują wizerunek regionu. Jestem przekonany, że w ślad za nimi pójdą kolejni przedsiębiorcy a Podlaskie będzie zasilane i naturą, i wciąż rosnącą liczbą przedsiębiorstw mogących się szczycić tytułem „Przedsiębiorstwa Fair Play” – podkreśla Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Zeszłoroczna edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” została objęta patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego oraz patronatem medialnym Polskiego Radia Białystok oraz opieką medialną TVP3 Białystok.

Ubiegłoroczni Laureaci Województwa Podlaskiego

W 2017 roku do programu przystąpiło 336 firm z całej Polski, z których 329 spełniło kryteria programu i zostało Laureatami XX edycji. W tym gronie znalazło się 5 wyjątkowych firm z województwa podlaskiego:

EDPOL Food & Innovation Sp. z o.o., Łomża;

FARGOTEX Sp. z o.o., Łomża;

MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO ENERGETYKI CIEPLNEJ S.A., Bielsk Podlaski;

Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego

Sp. z o.o., Suwałki;

TORPOL Sp. z o.o., Grajewo.

Laureaci programu to wyjątkowe firmy, które rozwijają się, dbają o prestiż i wizerunek, ale także o swoich pracowników, społeczności lokalne i środowisko naturalne. Miejsce w elitarnej grupie „Przedsiębiorstw Fair Play” daje możliwość nawiązania nowych, korzystnych kontaktów oraz zwiększa zaufanie kontrahentów i klientów. Uczestnicy udowadniają, że również w biznesie istnieją zasady etyczne, uczciwość i tzw. dobre praktyki.

Rzetelna weryfikacja

Do programu zapraszamy wszystkie przedsiębiorstwa, bez względu na wielkość oraz branżę, dla których etyka w działalności gospodarczej nie jest obojętna. Firmy, które dbają o społeczność lokalną, angażują się w ochronę środowiska i stwarzają przyjazną atmosferę pracy.

Zgłoszenia do programu przyjmowane będą do 31 maja.

Zgłoszone firmy zostaną poddane dwuetapowej weryfikacji. W pierwszym etapie uczestnicy wypełniają ankietę nt. działalności przedsiębiorstwa, relacji z klientami, pracownikami oraz społecznościami lokalnymi, które dalej są oceniane przez Komisje Regionalne. Firmy, które zdobędą odpowiednią liczbę punktów zakwalifikują się do drugiego etapu, a merytorycznie przygotowani audytorzy przeprowadzą audyty certyfikacyjne w firmach. Celem audytu jest sprawdzenie zgodności informacji zawartych w ankiecie, na podstawie której każdy kandydat jest oceniany w I etapie ze stanem faktycznym. Ostateczną decyzję podejmie Kapituła programu, w skład której co roku wchodzą m.in. przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu, władz państwowych, samorządowych oraz mediów.

Zapraszamy do udziału w programie wszystkie przedsiębiorstwa z województwa podlaskiego, które w biznesie postępują rzetelnie i uczciwie. Więcej informacji o  programie „Przedsiębiorstwo Fair Play” oraz jego Laureatach na www.fairplay.pl

(BL)

Przedsiębiorstwo Fair Play to takie, w którym ważna etyka jest ważniejsza niż sam biznes komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl