Wiadomości, Przedszkola kolejny nabór - zdjęcie, fotografia

Od piątku zaczął się nabór uzupełniający do białostockich przedszkoli. Potrwa tylko 6 dni, bo już w przyszły piątek (6 czerwca) zostanie zakończony. Na maluchy czeka prawie 480 wolnych miejsc. Wszystkie zgłoszenia zostaną zweryfikowane do 21 czerwca, kiedy zostanie ogłoszona lista kandydatów.

Urząd Miejski ogłosił listę placówek, gdzie na małych białostoczan czeka jeszcze 477 wolnych miejsc: 272 w przedszkolach i 192 w oddziałach przedszkolnych, a osiem miejsc pozostało w placówkach prywatnych, które zostały wyłonione w konkursie ofert. Pierwszy etap rekrutacji odbywał się w marcu i większość dzieci znalazła już miejsca w wybranych przez siebie przedszkolach. Teraz rekrutacja uzupełniająca ma dać szansę tym, które wybierały szczególnie oblężone placówki i nie dostały się do żadnego przedszkola. To też okazja do zmiany przedszkola, jeśli okaże się, że są jeszcze wolne miejsca gdzie indziej. 

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych będzie ogłoszona 21 czerwca o godz. 15. Przez następne 4 dni rodzice będą mogli potwierdzić, że zapisują dzieci do przedszkoli, do których zostały zakwalifikowane. Z rekrutacji mogą skorzystać dzieci z roczników 2012-2015. Młodsze niż 3-letnie oraz te spoza Białegostoku trafią do białostockich placówek przedszkolnych i przedszkoli jeśli będą wolne miejsca po 31 sierpnia. Do tego czasu będą musiały czekać. 

Na przyszły rok szkolny (2018/19) Urząd Miejski przygotował ponad 10 tysięcy miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym. Z marcu prawie 7 tysięcy przedszkolaków potwierdziło wolę dalszej nauki w przedszkolu, a prawie 3 tysiące zaczęło chodzić do przedszkola. Czerwcowy nabór odbędzie się - tak jak i marcowy - z wykorzystaniem systemu elektronicznego (naborp-kandydat-vulcan.net.pl).

Lista placówek z wolnymi miejscami znajduje się w zakładce „edukacja

(PS/ Foto: bialystok.pl)
 

Przedszkola: kolejny nabór komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama