Felietony, Przeglądamy wieści Twittera chwilę dalszy ciąg programu - zdjęcie, fotografia

Zeszłotygodniowym wydarzeniem numer jeden była niewątpliwie konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości i właściwie większość komentarzy na twitterze kręciła się wokół tego wydarzenia. Poświęciliśmy temu dwa oddzielne artykuły, więc nie będziemy Was zanudzać kolejnymi.

Dla porządku: impreza była z pompą i konkretna do bólu, nawet jeśli przede wszystkim w wymiarze wizerunkowym. Po drugiej stronie sceny politycznej mieliśmy maszynę losującą, która wybrała nieszczęśnika w Węgrowie i postanowiła uczynić zeń „pisoskiego” demona. Zaszła pomyłka, cały misterny plan runął jak koalicja z PSL-em. Trudno, nie wyszło, na szczęście kampania jest długa i Pan minister Arłukowicz ma jeszcze kilka szans na trafienie do właściwego człowieka. Wszak Węgrów ma 12641 mieszkańców, nie tak dużo, można chodzić i pytać „to może pani/pan jest największym akolitą PiS-u”?

Jako, że PO zapowiedziała konwencję na najbliższy weekend, a wraz z nią program, który jest jak Yeti – niby istnieje, a ciężko znaleźć, to bezlitosny twitter używa sobie jak może i pod hashtagiem #program znajdziemy następujące perełki:

Użytkownik Arcyksiążę-CK napisał:

„Program Platformy Obywatelskiej:

  • mieszka sam z kotem
  • Premie
  • Piotrowicz
  • 27:1
  • Rozdawnictwo
  • Homofoby
  • Faszyści
  • Polska B
  • Izolacja w Europie
  • Izolacja na świecie”

Zwolennicy Koalicji Obywatelskiej stworzyli hasthtag #SilniRazem, co może i miałoby sens, gdyby istotnie udało im się zjednoczyć w jakąś drużynę, ale jako, że jesteśmy pluralistyczni to oddajmy pole. Liderem wśród ćwierkających jest użytkownik Darth is Vader, który wieszczy: „Kolejny Raport Taktyczny. Zwiad doniósł, że pisowskie trolle mocno niespokojne, jeszcze nie zdążyły jednak ogarnąć #SilniRazem. Osobiście dokonałem już kilku prewencyjnych banów, co bardziej agresywnych osobników. Pilnujemy rubieży naszej Galaktyki!” Cóż, my możemy dodać, że istotnie, odlatują. Ale będziemy się przyglądać rozwojowi akcji.

Nie możemy nie wspomnieć o opisywanym szerzej w oddzielnym artykule hashtagu, który miał brzmieć #TwójSztab, ale podły chochlik zmienił na #TwójSzwab i wielu prominentnych działaczy PO dość bezrefleksyjnie podawało dalej tak oznaczone wpisy. Zwolennicy prawicy mieli zatem używanie. Jednym z prześmiewczych profili jest niejaki Tomie Kawakami, znany teraz pod nickiem profesor TK. Wpisy sugerujące na pierwszy rzut oka akolitę PO są w rzeczywistości szyderą z totalnej opozycji. I w odniesieniu do wspomnianego hashtagu czytamy „Mistrzowskie zagranie Platformy Obywatelskiej. #TwójSzwab – wydaje się, że to zabawna literówka, tymczasem setki pisowskich trolli, a nawet oficjalnych(!) profili PiS kilka godzin kompromitują się ukazywaniem swoich antyniemieckich forbii. Znów przejechano prętem po klatce :)))”

Oczywiście polityka polityką, ale wokół nas dzieją się również rzeczy i straszne i śmieszne. Otóż publicysta Rafał Ziemkiewicz doniósł w zeszłym tygodniu „W środku dnia środkiem Złotej popsztatał sobie wczoraj beztrosko szczur, budząc piski turystek. Czy da się jakoś przekonać @trzaskowski i @PawelRabiej (oznaczenie kont twitterowych włodarzy stolicy – przyp. red.), że szczuty są homofobami? Bo to chyba jedyny sposób skłonienia władz miasta, by zwróciły na nie uwagę i zaczęły plagę zwalczać”

Teraz coś z innej beczki – znany dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski, który ma ponad 230 tysięcy obserwujących na twitterze i znany jest z tego, że wypowiada się na różne tematy od sasa do lasa, za co często jest krytykowany, tym razem poużywał sobie na znanym reżyserze serii „Pitbull” Patryku Vega. Kilka dni temu przeczytaliśmy „Patryk Vega wyznał (czyt. zmyślił), że oferowano mu 70 milionów złotych za film na temat tylko jednej partii politycznej. To oznacza, że potencjalnie ledwie pięć – sześć filmów dzieli go od setki najbogatszych Polaków. Może tez iść w politykę międzynarodową, wtedy stawki w euro.”

Kochani, polityką zaczęliśmy, polityką skończyliśmy, teraz siadamy i czekamy na przeróżne programy :). A w ten deszczowy i chłodny dzień łączymy się w bólu z wypoczywającymi pod namiotami.

(Włóczykij/ Foto: pixabay.com/ cell-phone)

Reklama

Przeglądamy wieści z Twittera: Za chwilę dalszy ciąg programu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama