20°C umiarkowane opady deszczu

Przestępca przed policją uciekł na drzewo

Policjanci białostockiej patrolówki zatrzymali 37-latka podejrzanego o dokonanie rozboju. Podczas interwencji mężczyzna próbował uciec funkcjonariuszom i wspiął się na drzewo. 37-latek usłyszał już zarzuty i teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Dyżurny białostockiej komendy, w minioną niedzielę (8 września) po godzinie 3.00, otrzymał informację od pracowników Centrum Monitoringu Wizyjnego w Białymstoku o prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcy fiata. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Po kilku minutach mundurowi zauważyli wskazany pojazd, który jechał ulicą Świętego Rocha w kierunku ulicy Lipowej. Policjanci bezzwłocznie przystąpili do kontroli drogowej włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca zatrzymał się do kontroli lecz nagle zaczął pieszo uciekać w kierunku ulicy Grochowej.

Daleko nie uciekł, ponieważ po krótkim pościgu policjanci zatrzymali mężczyznę, który wdrapał się na pobliskie drzewo. Po ustaleniu tożsamości uciekiniera i sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach okazało się, że 37-latek jest poszukiwany. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie rozboju, do którego doszło pod koniec kwietnia bieżącego roku.

Wówczas w jednym z mieszkań na Antoniuku, zatrzymany przyłożył nóż do szyi 23-latka i grożąc pozbawieniem życia ukradł buty, laptop i pieniądze o łącznej wartości blisko 2 tysiące złotych. 37-latek usłyszał w miniony poniedziałek zarzuty i wczoraj decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(Źródło i foto: podlaska.policja.gov.pl/ oprac. Kalina)

Przestępca przed policją uciekł na drzewo komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się