Wiadomości, Przez granicę stopa Wietnamczycy powrotem Litwę kierowca odsiadki - zdjęcie, fotografia

Funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak zatrzymali dwóch obywateli Wietnamu za nielegalne przekroczenie litewsko - polskiej granicy państwowej. Zatrzymano również Łotysza, który przewoził cudzoziemców.

Mundurowi ze straży granicznej, pełniący służbę w Budzisku, przystąpili do kontroli samochodu osobowego - Opla Omegi - na łotewskich numerach rejestracyjnych. Oprócz kierowcy - obywatela Łotwy - autem podróżowały dwie osoby o azjatyckich rysach twarzy.

Przeprowadzona kontrola legalności pobytu wobec cudzoziemców wykazała, że są to Wietnamczycy. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Za przekroczenie polsko - litewskiej granicy państwowej wbrew przepisom i przebywanie na terytorium naszego kraju bez wymaganych dokumentów, dwaj mężczyźni w wieku 21 i 26 lat zostali zatrzymani.

Kierowca pojazdu oświadczył, że obywateli Wietnamu zabrał z Kowna "na stopa" i miał ich zawieźć do Warszawy. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że kierowca, 52-letni obywatel Łotwy, jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Okręgowy w Lublinie w celu doprowadzenia do zakładu karnego lub aresztu śledczego w celu odbycia dwóch lat pozbawienia wolności za popełnione przez niego przestępstwa finansowe. Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom policji celem osadzenia w Areszcie Śledczym w Suwałkach.

Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza obywatele Wietnamu zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

(PW / Foto: POSG)

Przez granicę na stopa. Wietnamczycy z powrotem na Litwę, kierowca do odsiadki komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama