Motoryzacja, Przez Kolno można jechać nową droga obydwu kierunkach - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4

Tuż przed Dniem Wszystkich Świętych puszczony został ruch w obu kierunkach na drodze krajowej nr 63 – tak zwane przejście przez Kolno. Przebudowany odcinek jest niemal gotowy. Do uzupełnienia zostały jeszcze fragmenty oznakowania poziomego, trwają też prace porządkowe.

Roboty powinny zakończyć się do 20 listopada i do tego też dnia przewidywane jest uzyskanie zezwolenia na użytkowanie kładki dla rowerów.

Cały zmodernizowany odcinek ma niemal 2,5 km i jest główną ulicą w mieście. Dlatego też inwestycja objęła nie tylko budowę nowej konstrukcji drogi o nawierzchni asfaltowej – przystosowanej do obciążeń nawierzchni do 115 kN/oś, ale również przebudowę kolidującej podziemnej infrastruktury technicznej.

W ramach zadania wybudowano rondo, na dwóch skrzyżowaniach zainstalowano sygnalizację świetlną. Powstały też nowe chodniki, zatoki autobusowe i ścieżka rowerowa wraz z oddzieloną od drogi kładką nad rzeczką Łabna. Koszt inwestycji to 27 mln zł.

- Zadanie realizowane jest w systemie „Projektuj i buduj”. Umowę z wykonawcą – Konsorcjum PBK Łomża – podpisaliśmy 17 lutego 2017 r. Po zakończonym etapie projektowania 18 maja 2018 r. przekazaliśmy wykonawcy plac budowy – poinformowała tuż przed Dniem Wszystkich Świętych Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku.

(Źródło i foto: GDDKiA w Białymstoku/ oprac. Cezarion)

Przez Kolno można jechać już nową droga w obydwu kierunkach komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama