Wiadomości, Przez region przetaczają burze - zdjęcie, fotografia

Cała noc do poniedziałkowego poranka będzie dość niebezpieczna. Przez całe województwo podlaskie będą się przetaczały burze z wyładowaniami atmosferycznymi, którym będą towarzyszyły obfite opady deszczu. Sam poniedziałek ma również być burzowy i na dodatek jeszcze parny.

Już wczesne popołudnie niedzielne wskazywało na zmianę pogody. Zaczęło się chmurzyć około godziny 15.00, ale deszcz z wyładowaniami atmosferycznymi ma się pojawić dopiero niewiele przed północą. Do tego czasu przez różne miejsca województwa podlaskiego przewijały się chmury burzowe, z których padał deszcz jeszcze w ciągu dnia. Jednak nie były to jakieś szczególnie niebezpieczne zjawiska atmosferyczne.

W ciągu całej niedzieli Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Podlaskiego przesyłało komunikaty ostrzegawcze na redakcyjne skrzynki mailowe, a dotyczyły one właśnie burz oraz obfitych opadów deszczu. Te deszcze utrzymają się do poniedziałkowego ranka – przynajmniej te, które mają przyjść około północy i nieustannie padać przez całą noc.

Ważność od godz. 23:23 dnia 28.07.2019 do godz. 08:00 dnia 29.07.2019. Prawdopodobieństwo 85%. Przebieg Burze, które aktualnie występują, przemieszczają się bardzo wolno w kierunku północnym. Głównym zagrożeniem są opady deszczu, lokalnie do 20 mm. Porywy wiatru lokalnie od 50 km/h do 65 km/h” – podano w komunikacie Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Podlaskiego.

Sprawdziliśmy jeszcze na co możemy liczyć w poniedziałek i kolejnych dniach. I wygląda na to, że szczególnie w poniedziałek aura będzie bardzo niekorzystna. Przez cały dzień ma być parno, co może powodować nie tylko to, że nasze ciało będzie lepiło się do wszystkiego, ale na dodatek możemy odczuwać senność, znużenie. Temperatura powietrza utrzymać ma się w okolicy niespełna 30 stopni, a w ciągu dnia ma jeszcze padać deszcz. Możliwe będą znów burze.

Za to kolejne dni będą już spokojniejsze. Burze oraz deszcze odejdą i znów zrobi się nieco chłodniej. Słupki rtęci mają pokazać już od wtorku poniżej 25 stopni ciepła. Długo tak nie będzie. Natomiast pod koniec tygodnia mają pojawić kolejny raz deszczowe dni wraz ze znacznym ochłodzeniem. Możliwe, że za tydzień będzie tylko 15 stopni ciepła.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto:

Przez nasz region przetaczają się burze komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama