-4°C bezchmurnie

Przez tegoroczne wybory partię Razem w Podlaskiem przeprowadzi nowy zarząd

Wiadomości, Przez tegoroczne wybory partię Razem Podlaskiem przeprowadzi zarząd - zdjęcie, fotografia

Plany na pewno są ambitne, ale na razie można skwitować je w kilku słowach - osiągnąć jak najlepszy wynik. To zresztą będzie powtarzane przez przedstawicieli wszystkich ugrupowań w najbliższym czasie. Razem nie wydaje się być specjalnie silne i rozpoznawalne w naszym regionie, więc można pokusić się o stwierdzenie, że zadowolenie będzie z każdego mandatu w samorządach na terenie województwa podlaskiego. Ale partia podkreśla, że to właśnie te duże twory są nieobecne lokalnie i nie podejmują tu żadnych działań społecznych, a Razem to robi konsekwentnie i nieprzerwanie. Jaki ma plan dla Podlasia?

Walne zebranie wyłoniło nowy zarząd okręgu podlaskiego partii Razem na początku lutego. Jest ich pięciu - trzech mężczyzn i dwie kobiety: Marcin Birgiel z Suwałk, Przemysław Falkowski z Białegostoku, Dorota Koczot z Uchowa, Seweryn Prokopiuk z Bielska Podlaskiego oraz Magdalena Sielawa z Białegostoku. Głównym zadaniem, a właściwie sprawdzianem dla nowego zarządu będą jesienne wybory samorządowe. Większość powyższego składu nie jest znana szerszej rzeczy białostoczan. Czytelnicy Dzień Dobry Białystok mogą jednak kojarzyć Seweryna Prokopiuka (na zdj. pierwszy z lewej) - wielokrotnie komentującego dla nas lokalne wydarzenia i wyrażającego opinie na dość szerokie spektrum tematów. Był on też w poprzednich wyborach parlamentarnych "jedynką" na podlaskiej liście Razem. Z kolei Dorota Koczot kilkakrotnie występowała w relacjach z prowadzonych przez partię briefingów prasowych.

- Nasz plan na wybory jest gotowy, w najbliższym czasie przedstawimy wszystkie szczegóły opinii publicznej - zapowiada rzeczniczka prasowa podlaskiego okręgu partii Justyna Rembiszewska. - Podstawą programu partii dla samorządów jest oddanie władzy w samorządach w ręce zwykłych ludzi, która dotąd spoczywała w rękach wielkiego biznesu, skompromitowanych elit czy układów deweloperskich. Zależy nam na równości w życiu lokalnym, kwestii niewystarczającego transportu publicznego, służbie zdrowia, na samorządach dbających o warunki pracy na swoim terenie, o edukację i dostęp do kultury, skupiamy się na problemie fatalnej polityki przestrzennej oraz ochrony środowiska z naciskiem na czyste powietrze i problem smogu. Będziemy walczyć o godne życie dla wszystkich bez względu na wiek, płeć czy stan konta. Nasze priorytety to wsparcie dla rodzin, walka z przemocą domową, biedą i bezdomnością oraz usunięcie z przestrzeni publicznej barier dla najsłabszych i wykluczonych. To samorząd ma największe możliwości, żeby ułatwić nam codzienne życie.

O konkretach będziemy pewnie informowani podczas kolejnych spotkań z dziennikarzami. Wtedy też na bieżąco będziemy zamieszczać skonkretyzowane i szerzej objaśnione pomysły partii Razem na nasz region.

Rembiszewska informuje, że obecnie prowadzone są szerokie konsultacje z ruchami i działaczami miejskimi, z nimi odbywa się współpraca nad programem i miejską strategią samorządową. Podkreśla przy tym, że w Podlaskiem lokalne oddziały partii, takich jak PO, Nowoczesna czy jakiejkolwiek innej właściwie nie istnieją, nie widać, aby podejmowały w ciągu ostatnich dwóch lat po wyborach parlamentarnych jakiekolwiek działania społeczne i w przeciwieństwie do partii Razem nie ma ich w terenie.

- My staramy się być wszędzie tam, gdzie potrzebują naszej pomocy ludzie, zbieramy podpisy pod projektami obywatelskimi, interweniujemy tam, gdzie dzieje się krzywda - wskazuje Seweryn Prokopiuk.

(Piotr Walczak / Foto: Partia Razem)


Przez tegoroczne wybory partię Razem w Podlaskiem przeprowadzi nowy zarząd komentarze opinie

  • olalala - niezalogowany 2018-02-11 18:00:32

    Powodzenia! :)

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl