11°C słabe opady deszczu

Przychodźcie kibicować podczas zawodów Plaża Open

Sport, Przychodźcie kibicować podczas zawodów Plaża - zdjęcie, fotografia

Podczas ostatniego weekendu lipca w Białymstoku odbędzie się finał Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej Plaża Open. Współorganizatorem białostockiej imprezy jest Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Trwają Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej Plaża Open 2017. Cykl zawodów rozpoczął się 30 czerwca w Gdańsku. W miniony weekend najlepsi zawodnicy tej dyscypliny w kraju rywalizowali w Zamościu, zaś wielki finał odbędzie się ponownie na plaży w Dojlidach, przy ul. Plażowej (30 lipca). W turnieju tego największego cyklu siatkówki plażowej w Polsce wystąpią liderzy klasyfikacji Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Będą walczyć nie tylko o zwycięstwo w cyklu, ale i punkty rankingowe.

Mam nadzieję, że mieszkańcy Białegostoku zechcą skorzystać z możliwości oglądania najlepszych zawodników tej dyscypliny. Zapraszam do kibicowania – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Finałom turniejów kobiet i mężczyzn będą towarzyszyły liczne atrakcje – m.in. mecz gwiazd VolleyStar z piłkarzami Jagiellonii Białystok, a także występy czołowych polskich artystów – Bartosza Gajdy z kabaretu Łowcy. B oraz Kabaretu Zachodniego, a także białostockiego iluzjonisty Łukasza Granta. Nie zabraknie też konkursów i zabaw dla najmłodszych, tak by na turniej mogły wybrać się całe rodziny.

Plaża Open to projekt, którego historia sięga 2008 r., kiedy zorganizowano towarzyskie mecze w Cieszynie. Z czasem przybrał on formę cyklu rozgrywek rangi Mistrzostw Polski. Udział w tych zmaganiach to możliwość zdobywania punktów, które są potrzebne, by zakwalifikować się do finałowego turnieju o medale dla najlepszych w kraju. Wśród zawodników startujących w Plaży Open można wymienić wiele znanych nazwisk. Zwyciężczynią turniejów jest znana m.in. z białostockich parkietów Magdalena Saad. W zeszłych latach startowali także: Daniel Pliński, Marcin Wika, Dominik Witczak.

Dyrektorem sportowym Plaży Open jest Marcin Prus – były wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce, zawodnik m.in. Mostostalu Kędzierzyn Koźle, z którym cztery razy zdobywał tytuł mistrza kraju. Plaża Open 2017 gości w następujących miastach: Gdańsk (30.06-2.07.), Zamość (7-9.07.), Łódź (13-16.07.), Rybnik (20-22.07.), Białystok (28-30.07.).

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. Cezarion)

Przychodźcie kibicować podczas zawodów Plaża Open komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl