20°C umiarkowane opady deszczu

Przyjdź do Hary Pub. Zagra tam The Underground Man

Kiedy: 2017-10-14 , godzina: 21:00

The Underground Man, ciężko ich muzycznie gdzieś zaszufladkować. Są z Lublina, ale już w najbliższą sobotę, 14 października, zagrają koncert będący częścią ich trasy „DON'T STOP TOUR”. Wydarzenie odbędzie się w Pubie Hary przy ulicy Warszawskiej w Białymstoku.

Zespół The Underground Man powstał w 2014 roku. Jest to polsko-brytyjski projekt czwórki muzyków, mieszkających w Lublinie : Gafyn Davies (wokal, gitara), Dorota Turkiewicz (instrumenty klawiszowe, elektronika), Darek Hanaj (perkusja), Radek Barszcz (bas).

Muzyka zespołu to wypadkowa stylów muzycznych, z których wywodzą się członkowie grupy. Rezultatem jest mieszanka surowych dźwięków z syntezatorowymi melodiami, doprawiona mrocznymi krajobrazami, malowanymi wokalem i pulsującym rytmem.

From the Basement, to tytuł debiutanckiej EP formacji, która swoją premierę miała w maju 2015 roku. Przed jej wydaniem, poza koncertowaniem, zespół z powodzeniem brał udział w różnych konkursach muzycznych, z czego najważniejszym sukcesem był występ i zwycięstwo na Orlen Warsaw Maraton. Dzięki tej wygranej, na początku maja 2015 roku The Underground Man, jako laureat wybrany przez dziennikarzy i maratończyków spośród ponad 200 zespołów z całej Polski, zagrał koncert w studio im. Agnieszki Osieckiej, transmitowany na żywo w ramach audycji Offensywa w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Od tego momentu, zespół można usłyszeć w różnych stacjach radiowych, zarówno tych regionalnych jak i ogólnopolskich. The Underground Man zagrał szereg samodzielnych koncertów, występując na imprezach klubowych, plenerowych i festiwalach. W lipcu 2016 roku ukazała się reedycja EP, wzbogacona o dwa kolejne utwory, a w październiku The Underground Man został finalistą konkursu Skoda Auto Muzyka wygrywając dwie główne nagrody.

Debiutanckie wydawnictwo zespołu promują również teledyski nakręcone do utworów ''Inside of me'' ,''You could be here'' i do najnowszego singla ''Hysteria''. Za produkcję wszystkich trzech odpowiedzialny jest Michał Braum, współpracujący z takimi artystami jak Artur Rojek, Hey, Lemon oraz wielu innych.

- Swoją muzyką pragniemy zabrać Cię w najciemniejsze odmęty umysłu, po to, żeby zapalić tam światło. Chcemy, żeby nasze melodie towarzyszyły Ci jeszcze długo po wciśnięciu przycisku STOP w odtwarzaczu i po wyjściu z naszego koncertu. Melodie, które zostają w głowie, a Ty wcale nie chcesz, by odeszły – zdradzają muzycy.

Więcej na temat sobotniego koncertu można dowiedzieć się na facebookowej stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/863309867163123/?acontext=%7B%22ref%22%3A%22106%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D.

(14 października, sobota, godz. 21.00, Pub Hary, ul. Warszawska 29)

(BL)

Przyjdź do Hary Pub. Zagra tam The Underground Man komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się