Przyjdź i odbierz swoje drzewo owocowe. Potem zasadź je w ogródku

Wiadomości, Przyjdź odbierz swoje drzewo owocowe Potem zasadź ogródku - zdjęcie, fotografia
PAŹ 04
Park Planty godz: 16:00

W piątek (4 października) w Parku Planty białostoczanie będą mogli otrzymać bezpłatne sadzonki drzewek owocowych. Na mieszkańców będzie czekało 2 tysiące sadzonek – jabłoni, wiśni, czereśni, śliw i grusz.

Sadzonki będą rozdawane 4 października w dwóch lokalizacjach zaznaczonych na mapie, od godz. 16.00. Na mieszkańców będzie czekało 2 tysiące drzewek owocowych różnych gatunków i odmian:

1 tys. jabłoni,

300 wiśni,

100 czereśni,

300 śliw,

300 grusz.

Mieszkańcy, którzy zechcą drzewka posadzić na swojej posesji, będą mogli je otrzymać bezpłatnie.

Chcemy zachęcić białostoczan do sadzenia drzewek na swoich działkach. Jest wiele osób, które na swoich posesjach mają sporo wolnego miejsca – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Wszystkie drzewa wspomagają nas w walce o czyste powietrze, służą wszystkim i kiedy urosną, jeszcze bardziej upiększą miasto.

Sadzonki będą oznakowane metką z nazwą gatunku i odmiany. Podczas akcji mieszkańcy będą mogli także zapytać o uprawę i pielęgnację sadzonek.

Warto wiedzieć, że Miasto Białystok prowadzi także inne działania związane z ochroną bioróżnorodności. Wśród nich można wymienić m.in. zakładanie łąk kwietnych, pól słonecznikowych i rzepakowych, rezygnację z koszenia wybranych zieleńców w pasach drogowych, stawianie budek lęgowych, domków dla owadów czy wiewiórek, montaż platform pływających z funkcją oczyszczania wody, utworzenie miejskiego sadu edukacyjnego na Antoniuku.

Nowością będzie miejska pasieka, która ma stanąć na skwerze przy ul. Augustowskiej do końca października tego roku.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. ASM)

Przyjdź i odbierz swoje drzewo owocowe. Potem zasadź je w ogródku komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama