Przywracanie do pracy kosztuje, ale są na to pieniądze dla Łomży i Piątnicy

Gospodarka, Przywracanie pracy kosztuje pieniądze Łomży Piątnicy - zdjęcie, fotografia

50 mieszkańców gminy Łomża i gminy Piątnica weźmie udział w specjalistycznych zajęciach z zakresu reintegracji społecznej. Otrzymają indywidualne wsparcie psychologiczne, zawodowe a cześć z nich również zatrudnienie w Centrum Integracji Społecznej. Zarząd województwa przyznał na ten cel ponad 1,3 mln zł .

Projekt (o całkowitej wartości ok. 1,5 mln zł) prowadzony będzie przez Fundację Dialog z Białegostoku, która wspólnie z OPS w Piątnicy i OPS Gminy Łomża planuje zwiększyć udział 50 osób z terenu tych dwóch gmin na rynku pracy a także w życiu społecznym. Projekt skierowany jest do osób  zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

Ścieżka rozwoju i tzw. reintegracji będzie stworzona dla każdej osoby biorąc pod uwagę jej potrzeby, potencjał, kompetencje a także zakres problemów. Uczestnicy projektu będą mogli zdobyć, bądź poszerzyć swoje kwalifikacje w takich obszarach zawodowych jak m.in.: gastronomia, krawiectwo, prace drogowo-remontowe, administracja biurowa. Otrzymają również wsparcie w postaci  zatrudnienia w oparciu o pracę z wykorzystaniem kontraktu socjalnego, pomoc psychologiczną, wsparcie coachingowe.

Informacja o rekrutacji do projektu będzie rozpowszechniania na terenie gm. Piątnica i gm. Łomża w sklepach, urzędach, parafiach, siedzibach OSP i PUP. Rekrutacja będzie prowadzona w dwóch turach: wrzesień 2018 i maj-czerwiec 2019. Projekt będzie realizowany w terminach: wrzesień 2018 r. – sierpień 2020 r.

(Źródło: UMWP/ oprac. Cezarion/ Foto: DGGKiA)

Przywracanie do pracy kosztuje, ale są na to pieniądze dla Łomży i Piątnicy komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama