16°C słabe opady deszczu

Pseudotwórczość na wystawie. A tak naprawdę kawał porządnej sztuki

Kiedy: 2017-09-15 , godzina: 15:00

Kultura, Pseudotwórczość wystawie naprawdę kawał porządnej sztuki - zdjęcie, fotografia

Kilka lat chodzi i pstryka nasz Białystok, okolice, a także to wszystko, co się tu dzieje. Na zdjęciach znajdziecie może własne twarze, bo Szoker lubi uchwycić także i emocje. Już w najbliższy piątek, 15 września, który przeciągnie się do soboty, będzie można obejrzeć wystawę jego zdjęć.

Białystok słynie z tego, że mieszkają tu ludzie z prawdziwą pasją. Nie brakuje u nas osób uzdolnionych muzycznie, tanecznie, malarsko, aktorsko, ale przede wszystkim nie brakuje osób, które potrafią robić piękne zdjęcia. Dzięki ich fotografiom widzimy nasze miasto, a także i dalsze okolice w zupełnie innej odsłonie. Oni widzą to wszystko, czego nasze oko nie potrafi dostrzec. Oni widzą też po swojemu, wydawałoby się zupełnie codzienne, widoki i krajobrazy, które dla większości mogą nie przedstawiać niczego interesującego.

Jednym z nich jest Maciej Berger, latający od czasu do czasu na ksywie Szoker. Od kilku lat chodzi i fotografuje różne zdarzenia i miejsca. Nazbierało mu się już tyle ujęć, że postanowił je pokazać szerokiej publiczności. Nas do swojego talentu przekonywać nie musi. Tak się składa, że nierzadko zdarzało nam się publikować jego prace i zawsze byliśmy zdumieni tym, co widział... a raczej – jak widział. Bo choć patrzyliśmy na to samo, w jego obrazie zapisały się emocje i ujęcia, które nam umykały.

- Będzie to zbiór różnych fotek, zrobionych na przestrzeni ostatnich kilku lat. Znajdziecie zdjęcia reporterskie, koncertowe, sportowe... Nie spodziewajcie się cudów, czy wystawy na poziomie National Geografic. Niemniej miło będzie mi Was gościć. Być może znajdziecie coś, co przykuje Waszą uwagę – zachęca Maciej Berger.

Ale przecież w rozwijaniu pasji nie o National Geographic chodzi. Najważniejsze są wspomnienia, ale też spotkania od czasu do czasu w gronie życzliwych ludzi. Miło będzie przyjść, zobaczyć wystawę, przypomnieć sobie te miejsca i te zdarzenia, na których pewnie część z Was była osobiście. Tym bardziej, że podczas oglądania wystawy zdjęć, nie trzeba będzie szurać w kapciach po muzeum, ale przejść się z kieliszkiem szampana, wina, ewentualnie kufelkiem piwa.

Otwarcie wystawy odbędzie się w najbliższy piątek, 15 września. Wiele wskazuje na to, że to otwarcie wystawy przeciągnie się aż do soboty. Przynajmniej taka groźba pojawia się na facebookowym wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/152810651940354/?active_tab=about. Szoker wybrał miejsce bardzo dogodne do prezentacji swoich zdjęć, bo w Pubie Hary na Warszawskiej. Jak wspomnieliśmy, będą tam trunki, coś na ząb i koncert. Ale to nie wszystko. Autor wystawy na dodatek po wernisażu zaprasza wszystkich na tańce, do których sam będzie jeszcze podgrywał.

(15 września 2017 r., piątek, godz. 15.00, Pub Hary, ul. Warszawska 29)

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: Facebook/ Hary)

Pseudotwórczość na wystawie. A tak naprawdę kawał porządnej sztuki komentarze opinie

  • Ewelina - niezalogowany 2017-09-11 12:34:18

    Będę! Słyszałam że bardzo ciekawa i przystojna osoba z "Szokera"

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl