Polityka, tysięcy dopłaty młodych ludzi zakup mieszkania - zdjęcie, fotografia

Polskie Stronnictwo Ludowe przekonuje, że ma pomysły na to, by młodzi mieszkańcy nie opuszczali województwa podlaskiego i tutaj zakładali rodziny, pracowali, mieszkali. Przedstawiciele partii, startujący w wyborach do Sejmu, przedstawili założenia, jak to zrobić, pod nazwą "Przyszłość dla młodych.

Stefan Krajewski, szef ludowców w Podlaskiem i jedynka na liście nr 1, przed dworcem PKS w Białymstoku przypomniał, że obiekt został przebudowany za rządów PO i PSL. Stwierdził, że wciąż jest on symbolem wyjazdów, a nie powrotów.

W jaki sposób spróbować to zmienić?

"Własny kąt", czyli wsparcie dla ludzi młodych do 35 lat - powiedział Krajewski.

Założeniem jest dokładanie z budżetu państwa 50 tysięcy złotych na zakup mieszkań. Pieniądze te miałyby stanowić wkład własny do kredytów. Mowa zarówno o lokalach kupowanych na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.

Według Stefana Krajewskiego rozwiązanie to spowodowałoby, że więcej Podlasian decydowałoby się zostawać w regionie, a i niektórzy mogliby tym samym być zachęceni do powrotów.

Bo statystyki są zatrważające dla tego regionu - stwierdził prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Białymstoku.

Podkreślił, że pokazują one, iż za kilkanaście lat może być tak, że województwo podlaskie przestanie istnieć w sensie demograficznym, bo coraz mniej ludzi zostaje tutaj na stałe.

"Na start" to kolejny pomysł ludowców.

Agnieszka Zawistowska, startująca z szóstego miejsca listy Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego, zapewniła o chęci pomocy młodym ludziom, którzy chcą założyć własną działalność gospodarczą, ale nie mają funduszy, żeby ją rozpocząć; chcą realizować swoje pomysły, marzenia, ale brakuje im funduszy.

Chcemy żeby te marzenia realizowali w takich miastach, jak Białystok, ale również w mniejszych miejscowościach - tłumaczyła.

PSL zachęca do głosowania, zapowiadając też zwiększenie liczby żłobków wprowadzenie godziny dla rodziny - rodzice dzieci do 10. roku życia mogliby wychodzić z pracy godzinę wcześniej.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października 2019 r. Lokale wyborcze czynne będą w godzinach 7.00 - 21.00.

(Piotr Walczak)

PSL: Damy 50 tysięcy dopłaty dla młodych ludzi na zakup mieszkania komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama