Polityka, dziękuje obiecuje ciężką pracę rzecz regionu - zdjęcie, fotografia

Przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Lufowego podsumowali kampanię i wynik partii w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Podziękowali za oddane na nich głosy, stwierdzając, że z wyniku są zadowoleni. W Sejmie ludowcy jako Koalicja Polska z Kukiz'15 będą czwartą siłą. Jeśli chodzi o województwo podlaskie, tutaj osiągnęli trzeci rezultat, wyprzedzając komitet lewicy - SLD. Zapewnili, że są zmotywowani do dalszej pracy na rzecz regionu i kraju.

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe w skali kraju uzyskał 1 578 523 głosy, co przełożyło się na wynik 8,55 proc. i 30 poselskich mandatów. W okręgu nr 24, obejmującym województwo podlaskie, na 28 kandydatów tej listy głosowało łącznie 48 566 mieszkańców, co z wynikiem 9,33 proc. dało trzecie miejsce wśród wszystkich komitetów (za PiS i KO). Do Sejmu dostał się Stefan Krajewski, prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Białymstoku, startujący z pierwszego miejsca na liście.

Dziękując wyborcom za głosy stwierdził, że osiągnięty wynik jest dobry. Przy nazwisku Krajewskiego krzyżyk postawiło 13 439 osób.

Na początku, kiedy oglądaliśmy sondaże przedwyborcze, oczywiście w zależności od tego, jaka pracownia je przygotowywała, było to poniżej progu lub nieco więcej. Ostateczny wynik daje optymizm, daje też nadzieję na to, że PSL może być inne, też otwarte na duże miasta, nie zapominając o wsi, rolnikach - powiedział Stefan Krajewski. - Będziemy wykorzystywać wiedzę, którą zebraliśmy podczas kampanii.

Szef ludowców w Podlaskiem, dziękując za oddane na niego głosy, stwierdził, że ich liczba pokazała, iż PSL jest dobrze odbierane w regionie, a praca działaczy ugrupowania została doceniona.

Jerzy Leszczyński wskazał, że z notowań wynika, iż odzyskany został elektorat na wsi i duża grupa rolników głosowała na PSL, czego powodem ma być dobry program dla rolnictwa. Jego zdaniem dobrze to rokuje na przyszłość.

Z kolei Agnieszka Zawistowska uważa, że 1 631 głosów, które otrzymała, to dobry początek dla młodej osoby w polityce. Zapewniła, że dzięki temu ma motywację, żeby dalej działać na rzecz naszego województwa i kraju.

Jako sukces uzyskane 430 głosów traktuje Magdalena Nowak.

Wiem, że dużo osób młodych i przedsiębiorczych na mnie głosowało, co jest bardzo dla mnie miłe - przyznała Nowak. - Mam nadzieję, że moja dalsza praca pozwoli na to, żebyśmy w przyszłych wyborach, za cztery lata, uzyskiwali jeszcze większe poparcie.

Młody Rolnik Michał Zarzecki zwrócił uwagę na wysoką frekwencję - 61,74 proc. Jednocześnie nie krył, że liczy na sukces kandydata PSL w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

Stefan Krajewski podsumował spotkanie z dziennikarzami obietnicą dalszej, ciężkiej pracy na rzecz regionu. Zapowiedział zaangażowanie w Sejmie w pracach na rzecz rolnictwa, ochrony środowiska i odnawialnych źródeł energii.

(Piotr Walczak / Foto: PSL)

PSL dziękuje i obiecuje ciężką pracę na rzecz regionu komentarze opinie

 • Jarek - niezalogowany 2019-10-17 14:45:29

  obecnie PSL i Kukiz 48 566 gł https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/wyniki/sejm/okr/24
  2015 PSL i Kukiz razem 74625 gł https://parlament2015.pkw.gov.pl/349_Wyniki_Sejm/0/0/24.html
  odjechało 26 tys głosów i jeden mandat, były dwa
  radość )

 • Jarek - niezalogowany 2019-10-17 14:47:47

  obecnie PSL i Kukiz 48 566 gł https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/wyniki/sejm/okr/24
  2015 PSL i Kukiz razem 74625 gł https://parlament2015.pkw.gov.pl/349_Wyniki_Sejm/0/0/24.html
  odjechało 26 tys głosów i jeden mandat, były dwa
  radość )

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama