Lokalny biznes, Pogodnej zostanie rozbudowany Będzie część gastronomiczna - zdjęcie, fotografia

Po udanej przebudowie trzech większych obiektów PSS Społem, pora zabrać się za kolejną inwestycję – czwartą. Spółdzielnia w tym roku jeszcze rozpocznie nie tyle remont placówki przy ulicy Pogodnej, co ją zrealizuje od nowa. Będzie większa i podobnie jak ostatnio przebudowane sklepy spożywcze, będzie miała bar.

Zgodnie z założeniami kierownictwa Spółdzielni PSS Społem, ma być remontowany lub przebudowywany jeden obiekt rocznie. Nie da się tego zrobić szybciej z uwagi na koszty. Jak przekazano, jest to wydatek rzędu nawet około 10 milionów złotych, gdy inwestycja dotyczy powierzchni 1200 m2. Większość bowiem placówek jest przebudowywanych gruntownie, ponieważ pojawiają się części gastronomiczne, których wcześniej w obiektach handlowych nie było. Chodzi tu o bary szybkiej obsługi.

- Koszty podraża przede wszystkim wyposażenie części gastronomicznej. Dla naszej spółdzielni to znaczący wydatek, dlatego uruchamiamy tylko jeden taki sklep rocznie – wyjaśniał niedawno portalowi wiadomoscihandlowe.pl Janusz Kulesza, prezes PSS „Społem” w Białymstoku.

Do tej pory PSS Społem zrealizował swoje obiekty z częścią gastronomiczną w postaci barów szybkiej obsługi w trzech miejscach. Jako pierwszy zmienił się sklep „Hermes” przy ulicy Gajowej. Później przyszła kolej na sklep „Tęcza” na osiedlu Wygoda. W tym miejscu zbudowano w zasadzie od nowa obiekt spożywczy, który jako pierwszy miał bar szybkiej obsługi wewnątrz. Mieszkańcom dzielnicy i klientom z dalszych rejonów miasta bardzo przypadł on do gustu.

Długo nie trzeba było czekać, ponieważ szybko zapadła decyzja o przebudowie i remoncie kolejnej placówki handlowej należącej do PSS Społem. Poszło bardzo sprawnie i już w grudniu ubiegłego roku, na osiedlu Starosielce, otwarty został po remoncie sklep „Zodiak”, który również oferuje klientom część gastronomiczną. Natomiast aktualnie do przebudowy przygotowywany jest obiekt przy ulicy Pogodnej.

- W przypadku lokalizacji przy ul. Pogodnej, gdzie trwają prace adaptacyjne, wcześniej działał mały sklep o powierzchni 150 mkw. Placówka, którą uruchomimy w tym miejscu w połowie bieżącego roku, będzie miała, zgodnie z wymogami konceptu, 1200 mkw., więc trudno tu mówić o modernizacji czy adaptacji. To praktycznie budowa od podstaw – mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl prezes PSS Społem Janusz Kulesza. – W Białymstoku jest zapotrzebowanie na kolejne takie sklepy połączone z częścią gastronomiczną. Będziemy rozwijać ten projekt – dodał.

Remont i przebudowa sklepu na Pogodnej ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Po zakończeniu prac PSS Społem z barem szybkiej obsługi będzie już czwartym sklepem zrealizowanym w takiej koncepcji.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: GSV)

PSS na Pogodnej zostanie rozbudowany. Będzie tam też część gastronomiczna komentarze opinie

  • gość 2019-01-28 16:53:05

    budowa nowego obiektu już jest mocno zaawansowana. po starym stklepie nie ma nawet śladu.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama