Wiadomości, Raciborska Straż Ogniowa najlepszym pływadłem Netcie - zdjęcie, fotografia

Pies z Sonieczkowa na trzecim miejscu, lotniskowiec OPR Niepodległa w Ramach Floty Trump Navy z Józefowa na drugim, ale XXIV Mistrzostwa Pływania na Byle czym w Augustowie wygrali twórcy pływadła o nazwie Raciborska Straż Ogniowa. Jury przyznało 6 nagród i 5 wyróżnień.

W konkursie organizowanym przez Polskie Radio Białystok wzięło udział 18 ekip z całej Polski. Pula nagród wynosiła 50 tys. zł. Parada pływadeł jak co roku prezentowała się na rzece Netcie w Augustowie.

- Augustów dzięki tej imprezie jest sławny w całej Polsce, przyciąga co roku rzesze turystów – mówił o mistrzostwach Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa. – Choć jest miastem wielu imprez, na które serdecznie wszystkich zapraszam, to ta jest największa – podkreślał gospodarz miasta i wspólnie z Jarosławem Zielińskim, wiceministrem w resorcie administracji i spraw wewnętrznych gratulował laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu.

Pomarańczowy i uśmiechnięty – taki jest pies-pływadło ekipy Sonieczkowo, która zajęła trzecie miejsce w konkursie.

- Nasz pies się uśmiecha, bo jest już adoptowany, ma swój dom – mówili dziennikarzom twórcy pływadła w kształcie psa z kością w pysku.

Dzieło zostało stworzone przez ekipę ze schroniska dla zwierząt Sonieczkowo w Żarnowie Pierwszym, gm. Augustów.

Namawiamy do tego, by zwierząt nie kupować, a adoptować. W naszym schronisku jest mnóstwo fantastycznych psów do adopcji – zachęcali.

Z kolei laureaci jednej z pięciu przyznanych przez jury nagród – ekipa uczestników terapii zajęciowej z Warszawy prezentowała „Pierwszą bombkę”. Pływadło w kształcie bombki choinkowej skonstruowali ze sklejki, kółek od hula-hop i wielu metrów folii. Konstrukcje ozdobili kolorowymi wiatraczkami i misternymi wykończeniami. Inspiracją była jedna z prac, jaką po raz pierwszy w życiu na zajęciach terapeutycznych wykonała Pani Jadwiga:

- To była moja pierwsza w życiu bombka, którą zrobiłam sama – opowiadała na antenie Polskiego Radia Białystok.

Po raz trzeci w augustowskim konkursie wystartował Zdzisław Wojteczek z Raciborza, który skonstruował replikę wozu strażackiego  z początków XX wieku. Tym razem się udało – zdobył główna nagrode.

- To Chevrolet z 1920 r., oryginał stoi w Muzeum Pożarnictwa w Warszawie - opowiadał o swoim dziele a podczas uroczystego wręczania nagród odebrał czek na 5 tys. zł przy dźwiękach strażackiej syreny.

Muzycznymi gwiazdami augustowskiego wieczoru były kobiety: wystąpiła dziennikarka Polskiego Radia Białystok – Magdalena Pietruczak z zespołem, a następnie Ania Dąbrowska.

Lista laureatów – na stronie Polskiego Radia Białystok: https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/172187

(Źródło i foto: wrotapodlasia.pl/ oprac. Cezarion)

Reklama

Raciborska Straż Ogniowa najlepszym pływadłem na Netcie komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama