Wiadomości, Radio Maryja stosuje mowę nienawiści Platforma Youtube ośmiesza coraz bardziej - zdjęcie, fotografia

Wydawało się, że głupotę administracji oraz automatów Facebooka, będzie ciężko przebić, ale jak mawiał klasyk – „Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej”. W miniony poniedziałek Youtube dał ostrzeżenie Radiu Maryja, ponieważ stosuje mowę nienawiści.

Od kilku dni nie ma popularnego kanału „wRealu24.pl” na platformie Youtube. Zablokowany został również serwis „WSensie.pl”. W ślad za nimi blokady i ostrzeżenia otrzymały kolejne kanały, których autorzy zostali pozbawieni możliwości publikacji swoich materiałów. Powód jest zawsze ten sam – szerzenie mowy nienawiści. Jednak to nie koniec, ponieważ w miniony poniedziałek ostrzeżenie od platformy Youtube otrzymała nawet katolicka rozgłośnia Radio Maryja i również jako powód podano szerzenie mowy nienawiści.

Profil @RadioMaryja na #YouTube otrzymał ostrzeżenie za zamieszczenie homilii ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Zarzut, a jakże - "szerzenie nienawiści". Wspomnianą homilię można jednak odsłuchać tutaj --> (link: https://www.radiomaryja.pl/multimedia/homilia-ks-abp-marka-jedraszewskiego-wygloszona-w-kosciele-mariackim-z-okazji-75-rocznicy-wybuchu-powstania-warszawskiego/?fbclid=IwAR1TPH8hOLqyRkAg3YzTHW4Sk1kACGa3GcVfGtwIZS-MDG415XPOtlA-zXg) radiomaryja.pl/multimedia/hom… Proszę ocenić samemu” – przekazano w krótkim komunikacie na profilu tej katolickiej redakcji na twitterze.

W takich przypadkach nie ma znaczenia czy komunikatów ostrzegawczych oraz blokad dokonuje żywy człowiek czy automat. Tak być nie powinno. A sprawa jest bardzo poważna, ponieważ zagraża demokracji, ale przede wszystkim taka forma cenzury jest niezgodna z polskim prawem. Można się dziwić, dlaczego do tej pory ministerstwo cyfryzacji nie zajęło się tym tematem, choć praktycznie cały internet huczy od komentarzy. Pojawiły się także zapowiedzi pozwów sądowych przeciwko Google, do którego należy Youtube.

Cenzura homilii abp. Marka Jędraszewskiego przez YouTube i twierdzenie, że jej zamieszczenie na tym portalu przez @RadioMaryja stanowiło "szerzenie nienawiści" jest oczywistym naruszeniem prawa. Międzynarodowe firmy mają obowiązek przestrzegać gwarancji wolności wypowiedzi” – skomentował na twitterze Tymoteusz Zych, wiceprezes Instytutu Ordo Juris.

Instytut ten będzie zresztą występował w imieniu zablokowanych redakcji na drogę prawną przeciwko gigantowi internetowemu, co już zaczął robić. Platforma Youtube, podobnie jak Facebook, kompletnie nie podaje konkretnych powodów blokady lub usunięcia kanału, a jedynie zdawkowy komunikat, że na tych kanałach szerzona była mowa nienawiści. Bez podania konkretnych przykładów. Jest to bardzo groźne zjawisko, które uniemożliwia prowadzenie debaty publicznej, ale przede wszystkim jest niezgodne z polskim prawem.

Przypominamy, że zarówno Google, jak też Youtube czy Facebook oraz inne giganty mediów społecznościowych, prowadzą w Polsce działalność gospodarczą, więc powinny podlegać polskiemu prawodawstwu. Jeśli polskie władze nadal pozostaną bierne wobec tego typu bezprawnych działań, może to się odwrócić przeciwko tym władzom. Internauci są oburzeni tym co się dzieje już od kilku lat na płaszczyźnie mediów społecznościowych, ale najbardziej brakiem reakcji organów państwa, które powinny stać na straży przestrzegania polskich przepisów przez wszystkie podmioty prowadzące w Polsce działalność gospodarczą.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: zrzut ekranu z twittera)

Radio Maryja stosuje mowę nienawiści. Platforma Youtube ośmiesza się coraz bardziej komentarze opinie

 • Miaucin - niezalogowany 2019-08-06 13:04:20

  I bardzo dobrze. Niech te bzdury wygadują w swoich mediach.

 • Michał - niezalogowany 2019-08-06 13:05:32

  I bardzo dobrze. Niech te bzdury wygadują w swoich mediach.

 • gość 2019-08-07 04:02:37

  To nie jest cenzura .
  Jesli nie stosujesz sie do cywilizacyjnych norm - jestes z automatu wykluczony z obiegu.
  I tak to dziala.
  Nikt nie zmusza Radio Maryja do publikacji w tych kanalach spolecznosciowych.
  Podobna sytuacja zaistnieje jesli portal ddb24 sprobuje wejsc ze swoimi artykulami na youtube lub facebook .
  Latwo przewidziec jaka bedzie przyszlosc.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama