Radny Biernacki mówił o rządzie bezprawia. Takiej riposty chyba się nie spodziewał

Wiadomości, Radny Biernacki mówił rządzie bezprawia Takiej riposty chyba spodziewał - zdjęcie, fotografia

Ostatnia sesja Rady Miasta przyniosła dość burzliwe dyskusje. Najwięcej toczyło się ich wokół planowanych podwyżek od nowego roku. Miejscami jednak, dyskusja co do meritum sprawy, pozostawała gdzieś z boku. Na przykład wtedy, kiedy radny Maciej Biernacki zaczął krytykować rząd Prawa i Sprawiedliwości, który w tym przypadku nie był pomysłodawcą zmiany wysokości podatków lokalnych.

Po głosowaniach na sesji Rady Miasta Białegostoku w dniu 25 listopada, wiemy już, że więcej zapłacimy za parkowanie w strefie płatnego parkowania i więcej za nasze nieruchomości. Przed nami natomiast jeszcze najprawdopodobniej podwyżka opłat za odbiór i wywóz śmieci i być może coś jeszcze. Ale zanim o tym radni będą dyskutować między sobą, chcemy przybliżyć, jak wyglądała dyskusja na temat podwyżki podatków lokalnych od nieruchomości. Mogła być bowiem bardziej merytoryczna. Ale jak to bywa u polityków, są wśród nich tacy, którzy za wszelką cenę muszą błysnąć.

Tym błyśnięciem chciał się wykazać radny Maciej Biernacki, który swoje wystąpienie w sprawie proponowanej podwyżki podatków od nieruchomości zaczął od uderzenia w rząd Prawa i Sprawiedliwości. Zrobił to, choć to jego do niedawna koledzy z klubu Koalicji Obywatelskiej zgłosili projekt uchwały podwyższającej wysokość stawek podatkowych jeszcze bardziej niż zakładał projekt prezydenta Białegostoku. Czego radny też nie omieszkał skrytykować z mównicy.

- Czytając, otwierając dziś gazetę, możemy zobaczyć, że nasz rząd bezprawia i niesprawiedliwości wprowadza ludziom masę podwyżek i życie w naszym państwie staje się coraz to droższe. Dzisiaj, nawet ci, co pobierają te 500 plus, którym tak się chwali prawa strona tej sali, już mają poczucie, że nie są na plus w całej tej sytuacji, bo budżet domowy… wszystko tak drożeje, że wszystko pożera tę pomoc socjalną. Dlatego też z pewnym zdziwieniem przyjmuję zgłaszaną przez państwa z Koalicji Obywatelskiej poprawkę, która jeszcze bardziej winduje te ceny podatków do góry, nawet wobec tej propozycji zgłoszonej dzisiaj pod głosowanie – mówił radny Maciej Biernacki podczas listopadowej sesji Rady Miasta.

Być może po tym wystąpieniu liczył na oklaski, ale nie doczekał się ani jednego. Natomiast to czego radny Biernacki się doczekał, to stanowcza riposta radnego z klubu PiS – Pawła Myszkowskiego. Zwrócił on uwagę swojemu przedmówcy, że co najmniej nieelegancko usiłuje prowadzić debatę.

- Ja nie apeluję o rozsądek, ale może o zachowanie pewnego poziomu i nie wchodzenie w retorykę typu – rząd bezprawia i niesprawiedliwości. Bo nie wiem czy pan radny by chciał, żebyśmy się cofnęli do całkiem nieodległych czasów i taśm z „Sowy i Przyjaciół” i rozmawiali o rządzie prowadzonym przez partię oszustów, tak? Chciałby radny takiej retoryki? Więc myślę, że trzymajmy pewien poziom na tej sesji. Reprezentujemy mieszkańców i to róbmy uczciwie – zwrócił się do Macieja Biernackiego radny Paweł Myszkowski.

I w przeciwieństwie do radnego Biernackiego oklaski od osób zgromadzonych w sali obrad, za swoje wystąpienie otrzymał. Na taką argumentację radny Biernacki nie miał już żadnych kontrargumentów. Ostatecznie, podczas głosowania w sprawie podwyżki podatków, której to podwyżce Biernacki przynajmniej na mównicy był przeciwny, wstrzymał się od głosu. Być może są podwyżki dobre i mniej dobre, albo w ogóle niedobre – w zależności od tego, kto je chce wprowadzać.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Radny Biernacki mówił o rządzie bezprawia. Takiej riposty chyba się nie spodziewał komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-12-02 18:26:44

  Maciek wchodzi na mównicę to pisiory pampersa zmieniają:).....myszkoskiego riposta słaba...

 • gość 2019-12-03 06:38:26

  A co taki zgaszony , i łeb spuścił ... no ,chyba ze zdjęcie z innej sesji..

 • gość 2019-12-03 15:04:52

  A kto zabrał dochody samorządom w postaci podatku od osób fizycznych? Czy coś w zamian dołożył nasz "ukochany" rząd? A wydatków jest co nie miara. stąd podwyżki bezmózgowcy pisowskie.

 • gość 2019-12-03 18:44:05

  Biernacki niech obniży ceny, w końcu ma kilka sklepów.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama