Felietony, Prozą Denazyfikacja - zdjęcie, fotografia

Kończy się wojna. My, Niemcy, odwracamy się od swojego Fuhrera. Już nie organizujemy na jego cześć wielkich pochodów, przy których marsze KOD-u wyglądają jak kolejka do zegarmistrza. Dopóki wygrywał, mordował i obiecywał nam złote góry, traktowaliśmy go jak boga. Ale nagle powinęła mu się noga, dostajemy po dupie na wszystkich frontach, więc, sami rozumiecie - jebać Hitlera i jego nazioli.

Sorry, świecie, głupio wyszło. Pomordowaliśmy trochę milionów ludzi, gwałciliśmy Polki, paliliśmy polskie dzieci żywcem, strzelaliśmy do polskich pacjentów zakładu psychiatrycznego, no generalnie długo by wymieniać. Ale jakby co, pamiętajcie - my tylko wykonywaliśmy rozkazy.

Naziole wykonywali wolę narodu, a naród wykonywał rozkazy nazioli. Więc kto jest winny? Nikt. Stało się i już. Oj tam, oj tam. A Kaczyński będzie niski.

Nie zrozumcie nas źle – żałujemy tego co się stało. Dlatego teraz przystąpimy do gruntownej denazyfikacji. Oj, będziemy denazyfikować wszystko co się rusza! Denazyfikocepsy już mamy ponapinane do granic możliwości, teraz to dobierzemy się naziolom do dupy! Zapłacą za wszystkie swoje zbrodnie!

Pozwólcie jednak, że najpierw naszym prezydentem zostanie Theodor Heuss. Felietonista hitlerowskiej propagandówki „Das Reich" – biuletynu NSDAP, założonego z inicjatywy Goebbelsa.

Co, źle? Oj dobra, dajcie mu trochę czasu, na przykład 10 lat. Co to jest 10 lat wobec wieczności. Potem go zastąpimy. Kim? Heinrichem Lubke. Współtwórcą obozów koncentracyjnych. Też porządzi sobie 10 lat. A niech ma!

Potem między innymi Walter Scheel – członek hitlerowskiej NSDAP aż do końca wojny. Zastąpi go Karl Carstens – członek hitlerowskiej NSDAP, a wcześniej SA – nazistowskiej bojówki, Oddziału Szturmowego partii Hitlera. Zluzował go ze stanowiska Richard von Weizsäcker - uczestnik ludobójczego napadu niemieckich bandytów na niepodległe państwo polskie we wrześniu 1939.

Naszym kanclerzem będzie Adenauer, który obronił nazistów, ułaskawiał ich i chronił przed procesami. Nie podobały mu się granice Polski, chciał odzyskać dawne niemieckie ziemie. Reparacje? Sreparacje. Lubił pozować przed aparatami w płaszczu krzyżackiem. W okresie jego rządów, 37% Niemców z RFN wyraziło pogląd, że eksterminacja Żydów i Polaków była koniecznością historyczną. Dyrektorem swojej kancelarii, Adenauer uczynił Hansa Globke, urzędnika MSW w III Rzeszy, zajmującego się ustawami ułatwiającymi prześladowanie Żydów, działającego pod rozkazami Eichmanna.

Adenauera na stanowisku kanclerza zastąpi Ludwig Erhard, który nie uznawał zachodnich granic Polski. Czyli szef kraju, który zniszczył całe państwo i wymordował miliony jego przedstawicieli, domagał się rewizji jego granic.

Erharda na stanowisku kanclerza zastąpi nazista Kurt Kiesinger – od 1933 członek hitlerowskiej NSDAP, od 1940 aż do śmierci Fuhrera – szef propagandy w hitlerowskim MSZ. Kanclerz Kiesinger zatrudnił w swoim rządzie Kurta Schmuckera, w partii Hitlera od 1937, Karla Schillera, członka hitlerowskiej NSDAP i Oddziału Szturmowego SA, Hermanna Hocherla, członka NSDAP który zgłosił się do Wehrmachtu na ochotnika, by służyć niemieckim nazistom w okupowanej, bandycko napadniętej Polsce.

Taka tam, denazyfikacja.

Po niemiecku.

(https://www.minds.com/RazProzaRazRymemWalczymyZAntypolskimRezimem oraz https://www.facebook.com/razproza/, a także http://www.razproza.pl/)

Raz Prozą: Denazyfikacja komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama