Felietony, prozą tworzy newsy - zdjęcie, fotografia

Lipiec 2014. Krzysztof Szczerski (PiS) zacytował kontrowersyjną wypowiedź pani minister z Platformy, zaznaczając już na WSTĘPIE swojego tweeta, że jego słowa to cytat z niej. TVN puszcza materiał z wypowiedzią Szczerskiego... jako jego własną. Z uciętym wstępem informującym, że cytuje polityka Platformy.

Wrzesień 2016. TVN rusza z kamerą na premierę filmu „Smoleńsk". Widzowie stacji oglądają wypowiedź Artura Wosztyla, czyli pilota, który lądował w Smoleńsku tuż przed katastrofą. Tyle tylko, że... to nie on. Stacja tłumaczyła się zwykłą pomyłką, ale mężczyzna, którego wypowiedź zacytowano w materiale, jest dokładnie przeciwnego zdania i oskarża TVN o świadomą manipulację, a więc podwójne kłamstwo. Zarzeka się, że podał swoje nazwisko na początku rozmowy, głośno i wyraźnie, więc o pomyłce nie mogło być mowy, a rozmówca nie przedstawił się jako dziennikarz TVN tylko Associated Press (bo z TVN, jak stwierdził, nigdy nie zgodziłby się rozmawiać właśnie ze względu na takie manipulacje).

Marzec 2017. Gazeta ,,Rzeczpospolita" cytuje prawicową polityk z Francji, Le Pen, która miała powiedzieć, że chce współpracować z Kaczyńskim w demontażu Unii Europejskiej. Po ujawnieniu kłamstwa, funkcjonariusz propagandy z tej gazety bojąc się odpowiedzialności za swoje kłamstwo wycofuje się z niego i zamieszcza przeprosiny. Jeszcze tego samego dnia, już po przeprosinach autora tego propagandowego kłamstwa, Justyna Pochanke, powołując się na to zdemaskowane kłamstwo, informuje miliony Polaków w swoim programie dezinformacyjnym „Fakty", że Le Pen jest zachwycona Kaczyńskim i chce z nim demontować Unię.

Sierpień 2018. TVN powiela kłamstwo „Wyborczej" o tym, że sędzia Trybunału Konstytucyjnego miał rzekomo „prowadzić wywiadowczo" małżeństwo Przyłębskich. Informacja okazała się zwykłym oszustwem, za które TVN przeprosił w... 25 minucie swojego serwisu informacyjnego. Po prognozie pogody. Kłamstwo oczywiście poszło w prime time, zanim lemingi poszły robić kolację - sprostowanie na samym końcu.

Wrzesień 2018. TVN – zmuszony przez sąd - przeprasza aktorkę Szczepkowską za przypisanie jej słów, których nigdy nie wypowiedziała. Czyli za bezczelnego fejka i parszywą manipulację, typową dla tej telewizji.

Październik 2018. TVN emituje reportaż z – jak się okazało – kłamliwymi stwierdzeniami, według których w rejestrze pedofilów Ministerstwo specjalnie ukrywało księży. Bo tak stwierdził wielki autorytet od wszystkiego – Joanna Scheuring-Wielgus. Narracja psychozy i nagonki na pisowski rząd trwa w najlepsze. Kłamać ile wlezie, byle profesjonalnie i wiarygodnie – oto motto TVN.

Styczeń 2019. Znany publicysta Stanisław Michalkiewicz udziela jednemu z portali (emisja.tv) wywiadu, w którym jednoznacznie, sarkastycznie napiętnuje agresję i przemoc, do której jego zdaniem może posuwać się radykalna lewica. TVN ucina jego wypowiedź i emituje ją w taki sposób, jakby Michalkiewicz... zagrzewał prawicę do „likwidowania" przeciwników. Powiedzieć, że to standardy goebbelsowskie, to powiedzieć zdecydowanie zbyt eufemistycznie.

Marzec 2019. TVN robi prześmiewczy reportaż o pisowskiej policji ścigającej dzieciaków jeżdżących sobie na hulajnodze niedaleko pomnika upamiętniającego tragiczną śmierć prawie stu Polaków w Smoleńsku. Tym razem funkcjonariusze propagandy mieli pecha. Okazało się, że teren jest monitorowany, a zapis z monitoringu jednoznacznie wskazuje, że ci gówniarze, efekty „bezstresowego wychowania", nie jeździli w pobliżu pomnika, tylko PO NIM.

---------

(EPILOG)

Grudzień 2018. Materiał „Faktów", TVN24. Tytuł: „Fake newsy zalewają internet. Kto je tworzy i dlaczego?"

(KURTYNA)

(Źródło: https://www.minds.com/RazProzaRazRymemWalczymyZAntypolskimRezimemoraz https://www.facebook.com/razproza/, a także http://www.razproza.pl/ Foto: pixabay.com/ fake news)

Raz prozą: Kto tworzy fake newsy? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama