Felietony, prozą Malutka szybka - zdjęcie, fotografia

2011, gmina Warlubie. Podpalono kościół. W mediach cisza lub lakoniczne wzmianki, w ramach ciekawostki.

2014, Gierałcice. Podpalono kościół. W mediach cisza lub lakoniczne wzmianki, w ramach ciekawostki.

2012, Gryfice. Podpalono wieżę zabytkowego, gotyckiego kościoła. W mediach cisza lub lakoniczne wzmianki, w ramach ciekawostki.

2018, Dzierżoniów. Wyłamano drzwi do kościoła, wrzucono 5-litrowy kanister z benzyną i dwie butelki z cieczą łatwopalną i podpalono, wybuchł pożar. W mediach cisza lub lakoniczne wzmianki, w ramach ciekawostki.

2018, Szklarska Poręba. 27-letnia kobieta włamała się w nocy do zakrystii, tylko po to, żeby... spalić znajdujące się tam konsekrowane hostie. W mediach cisza lub lakoniczne wzmianki, w ramach ciekawostki.

2009, Lubań. Okradziono i podpalono kościół. W mediach cisza lub lakoniczne wzmianki, w ramach ciekawostki.

2016, Libusza. Podpalono XVI-wieczny kościół. W mediach cisza lub lakoniczne wzmianki, w ramach ciekawostki.

2007, Ruda Łańcucka. 19-latek wtargnął do kościoła, podpalił ołtarz, podpalił konfesjonały i zniszczył posąg Matki Boskiej. W mediach cisza lub lakoniczne wzmianki, w ramach ciekawostki.

2018, Jastrzębie-Zdrój. Mężczyzna wtargnął do kościoła, „porozrzucał świece, zaśmiecił niedopałkami papierosów ołtarz, podpalił sianko w stajence, zabrał paschał ze stojaka – po wszystkim przed placem kościelnym bił pokłony, czcząc Allaha". Wszystko nagrał monitoring. W mediach cisza lub lakoniczne wzmianki, w ramach ciekawostki.

Mogę tak wymieniać do jutra. Dodam jeszcze tylko najnowszy przykład, sprzed kilkudziesięciu godzin, z dnia premiery filmu „Kler". W Opolu Lubelskim mężczyzna oblał benzyną drzwi kościoła i podpalił. W mediach cisza lub lakoniczne wzmianki, w ramach ciekawostki.

Gdańsk. Synagoga. Jedna mała szybka wybita kamieniem przez leczonego psychiatrycznie mężczyznę mającego na koncie również atak na Kościół Katolicki. Afera na sto fajerek, wozy transmisyjne, relacje na żywo, uroczyste odsłanianie nowo wstawianej szyby, obecność rabinów, gmin żydowskich, przedstawicieli Kościoła, prezydenta Gdańska, i słowa kajającego się Adamowicza: „Wczoraj cały Gdańsk zarumienił się ze wstydu".

Z powodu jednej, pierdolonej szybki wybitej przez wariata, całe miasto zarumieniło się ze wstydu.

Idąc tym tropem, po tym co bękarty komunistycznej propagandy wyczyniają z kościołami w całej Polsce, Adamowicz jako obywatel tego kraju powinien się ze wstydu palić a nie rumienić.

A największą burzę wokół wybitej w synagodze szybki rozkręcała stacja TVN, która jeśli w ogóle wspominała o palonych, niszczonych i profanowanych kościołach, to gdzieś daleko na marginesie, w paru słowach, w ramach ciekawostki. Prosta matematyka: 1 szyba wybita w synagodze > 100 spalonych kościołów.

Nic dziwnego, jeśli przypomnimy sobie, że szefem spółki CME, która w 1997 roku montowała w Polsce stację TVN, był Ronald Lauder.

Aktualny przewodniczący...

Światowego Kongresu Żydów.

(https://www.minds.com/RazProzaRazRymemWalczymyZAntypolskimRezimemoraz https://www.facebook.com/razproza/, a także http://www.razproza.pl/ Foto: pixabay.com/ mati)

Raz prozą: Malutka szybka komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama