Felietony, prozą Matematyka wyborczej przykładzie palenia - zdjęcie, fotografia

Po tym jak wytknąłem ,,Wyborczej" wyjątkowo obrzydliwe podwójne standardy w podejściu do palenia zniczy, wciąż są tacy, których propaganda michnikówki zaślepiła do tego stopnia, że wypierają rzeczywistość nawet w tak jawnym wykazaniu obłudy, manipulacji i antypolskiej propagandy. ,,Argumentują", że jedne artykuły są świeże, a inne mają po kilka lat, więc nie można tak porównywać.

Pomijając fakt, że to jest argument z dupy, bo nie mówimy o przedziale czasowym typu: od XVIII wieku do wynalezienia smartfonów, tylko o przedziale kilku lat, w niektórych przypadkach nawet mniej. Ale ok, żeby załatwić temat obłudy ,,GW" do końca, podjąłem rękawicę. Skupię się tym razem już nie na wielu, lecz na dwóch konkretnych przykładach. Oba Z BIEŻĄCEGO ROKU.

Pierwszy widzicie na załączonym obrazku. Co tu dużo pisać, ,,Wyborcza" w swoim żywiole, czyli w propagandowym amoku. Dym ze zniczy zapalonych dla polskiej elity wymordowanej przez komunistów, którym służyli przodkowie niektórych dziennikarzy ,,Wyborczej", piecze w oczka. Bo aż 20 tysięcy zniczy.

Postanowiłem sprawdzić jak działały antysmogowe radary ,,Wyborczej" kilka miesięcy temu, kiedy uczestnicy marszów ku pamięci prezydenta Adamowicza palili znicze. Masowo. Jak dumnie donosiły media - w Gdańsku zapalono ich 27 TYSIĘCY. Czyli dużo więcej niż w przypadku, który tak zbulwersował michnikówkę.

Przeglądam więc po kolei artykuły ,,Wyborczej" opisujące to wydarzenie.

,,Mieszkańcy Bielska-Białej i samorządowcy uczcili ciszą pamięć prezydenta Adamowicza. Zapłonęły znicze". Przeczytałem całość, nie znalazłem ani jednego potępienia pomysłu na masowe palenie zniczy. Ale to na pewno przypadek, lecimy dalej. Na pewno zaraz przykłady posypią się lawinowo.

,,Mieszkańcy Gdańska składają hołd prezydentowi Adamowiczowi. Coraz więcej kwiatów i zniczy. Mieszkańcy Gdańska ustawiają znicze i kładą kwiaty dla zmarłego w poniedziałek prezydenta Pawła Adamowicza. Świeczki płoną między innymi przed Ratuszem" Cholera, dziwne. Znowu ani słowa.

,,W milczeniu, ze zniczami i latarkami w rękach, bydgoszczanie pożegnali w poniedziałek (14 stycznia) przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Później bydgoszczanie stali w milczeniu z zapalonymi zniczami i latarkami w komórkach. Z czasem zaczęli się rozchodzić, znicze zostawili przed pomnikiem. " Ani śladu troski o środowisko.

,,Największe Serce Świata zapłonęło w Gdańsku. Mieszkańcy Trójmiasta spotkali się w środę wieczorem na pl. Solidarności w Gdańsku. Przynieśli znicze i świece, z których ułożyli Największe Serce Świata dla Pawła Adamowicza. Przyniesione przez ludzi świece i znicze, które stworzyły ogromne serce na pl. Solidarności, pomagali układać wolontariusze WOŚP." O, to przynajmniej wiadomo kogo winić za niepotrzebne zanieczyszczanie środowiska! No ale tak czytam, i czytam, i czytam... i znowu nic. Ani słowa. Ani drobnej wzmianki o dymie, smogu, klimacie, Grecie Thunberg, itp. Ja wiem, świeża sprawa, więc nie wypada. Nie to co po upamiętnieniu śmierci polskich bohaterów i generałów, którzy obronili Polskę po ataku bolszewików. Gdzie im tam rangą do prezydenta miasta.

Wyborcza w Poznaniu - znicze. Bez zbędnego komentarza. Wyborcza w Zielonej Górze - znicze i już. Wyborcza w Łodzi: ,,Wzruszająca historia pasażera taksówki. "Niech pan zapali za mnie znicze Adamowiczowi". I kończy: „Dobrze jest móc napisać o dobroci, na którą się trafia w takiej niekończącej się chwili”. No ale jak o dobroci...? Od kiedy palenie zniczy jest dobrocią...? Halo halo, a DYM?!

Podsumowując. 20 tysięcy zniczy dla ofiar Katynia - ,,Prezes fundacji zapytany przez nas, czy PGNiG wzięło pod uwagę, że z 20 tys. zniczy oznacza sporo dymu w centrum miasta..."

27 tysięcy zniczy dla Adamowicza: ,,NAJWIĘKSZE SERCE ŚWIATA ZAPŁONĘŁO W GDAŃSKU".

20 > 27

Matematyka ,,Gazety Wyborczej".

(Źródło: https://www.minds.com/RazProzaRazRymemWalczymyZAntypolskimRezimemhttps://www.facebook.com/razproza/, a także http://www.razproza.pl// Foto: BI-Foto)

Raz prozą: Matematyka wyborczej na przykładzie palenia komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama