Felietony, Prozą Mówi Romana mądrzejsze wspominać - zdjęcie, fotografia

Mecenas Roman zacytował swojego 83-letniego ojca, który napisał list, w którym stanowczo zniechęca Polaków do głosowania na PiS. Mecenas, cytując ojca, przypomina wszystkie szlachetne karty z jego życiorysu. Wpis publikuje u siebie „Wyborcza".

Jest jednak coś, o czym ,,zapomina" dziś zarówno mecenas, jak i ,,Wyborcza".

Kiedy nastoletni bohater Emil Barchański ginął za prawdę i niepodległą Polskę, wyzwoloną od komunistów - Maciej Giertych, doradzający dziś Polakom odsunięcie pisowców od władzy, popierał stan wojenny. Rozsyłał listy i niesamowicie gorliwie doradzał Polakom, by poprzeć decyzję komunistycznego zdrajcy narodu polskiego - Wojciecha Jaruzelskiego, i nie przeszkadzać komunistom w dalszym zniewalaniu Polski.

Jest jednak coś jeszcze ciekawszego, o czym ,,zapomina" dziś mecenas i ,,Wyborcza".

Cytuję.

,,Obserwujemy proces przechodzenia z opierania się o Wschód do opierania się o Zachód. Politycznie nie wolno nam rezygnować z oparcia o Rosję. Zachód o polski Gdańsk bić się nie będzie. Natomiast Związek Radziecki nas militarnie ochrania, jest też wypróbowanym partnerem gospodarczym. [Zwraca się do gen. Jaruzelskiego]: Potrzebny nam u steru ktoś, kto zapewni trwałość sojuszu ze wschodnim sąsiadem. Rolą prezydenta będzie pilnować, by nie przejść z deszczu pod rynnę, byśmy nie stracili tych pozytywów, które daje nam oparcie o Związek Radziecki. Tylko Pan, Panie Przewodniczący, może nam to zagwarantować.” – wypowiedzi Macieja Giertycha na posiedzeniu Rady Konsultacyjnej przy generale Wojciechu Jaruzelskim z 17 lipca 1989".

Wiecie skąd ten cytat? Otóż z...

,,Gazety Wyborczej".

Autorstwa Wojtka Czuchnowskiego, we własnej osobie. Z 21 stycznia 2005 roku. Czyli z okresu, kiedy mecenas Romek nie był jeszcze ,,swój chłop", którego ojcem - z braku lepszych kart pod ręką i z powodu totalnej desperacji - trzeba dziś dopieprzać pisowcom. Z okresu, kiedy mecenas był jeszcze ,,po złej stronie mocy" i to jemu trzeba było dowalać.

,,Wyborcza" zatytułowała tamten artykuł: ,,Jak Giertych wspierał stan wojenny i ZSRR". A dalej: ,,Zwolennik stanu wojennego, obecności w Europie Armii Czerwonej i sojuszu Polski z ZSRR."

Dziś, kiedy ten sam Giertych senior uruchamia się przed wyborami, ,,Wyborcza" cytuje go. Ale magicznie znika wzmianka o tym, że wspierał stan wojenny - widocznie dziś ,,mądrzejsze jest o tem nie wspominać", jak mawiał klasyk. Czarodziejsko znika informacja, że wspierał ZSRR i obecność Armii Czerwonej. Cudownie rozpływają się nagle w nicości jego czołobitne cytaty pod adresem komunistycznego generała.

Magia Giertycha.

Magia ,,Wyborczej".

(Źródło: https://www.minds.com/RazProzaRazRymemWalczymyZAntypolskimRezimem oraz https://www.facebook.com/razproza/, a także http://www.razproza.pl/ Foto: BI-Foto)

Raz Prozą: Mówi tata Romana, ale mądrzejsze jest o tem nie wspominać komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama