Felietony, Prozą Rymem Rzecz Jedwabnem - zdjęcie, fotografia

Pewnego dnia w Jedwabnem, w trakcie wojny, doszło do makabrycznych wydarzeń.

Dwie Żydówki (jak podają niektóre źródła – żony enkawudzistów), zrozpaczone i przerażone swoim losem po wkroczeniu Niemców, poszły nad sadzawkę, zamieniły się niemowlakami (żeby było łatwiej), po czym... utopiły je. Następnie same postanowiły się utopić.

I w tym punkcie pojawiają się skrajne rozbieżności. Przebieg wydarzeń znamy z relacji dwóch żydowskich świadków.

Pierwsza wersja: kiedy stojący na brzegu Polacy zobaczyli, że kobiety idą się utopić, natychmiast ruszyli im na ratunek. Udało im się złapać je, jednak zdesperowane kobiety nie chciały ratunku, wyswobodziły się z ich rąk i rzuciły na głęboką wodę, po czym utonęły.

Druga wersja: gdy kobiety poszły się utopić, na brzegu Polacy urządzili sobie wesołe widowisko. Jedna kobieta utonęła szybko, a druga... nie umiała utonąć. Polscy antysemici musieli jej doradzać co ma robić, żeby utonąć. Krzyczeli do niej, żeby położyła się twarzą do wody. Kobieta posłuchała mądrej rady i po chwili utonęła.

Podsumowując – gdyby polscy antysemici nie udzielili kobiecie szybkiego kursu dotyczącego topienia się, ona stałaby w tej sadzawce po kolana albo po pas i czekałaby, aż ją zaleje wielka fala oceaniczna. Albo aż ją rekin zaatakuje. W sadzawce na polskiej wsi.

Autorką pierwszej relacji jest żydowska kobieta, Rywka Fogel. Autorem drugiej – żydowski komunista, Szmul Wassersztajn – żydowski kapuś Sowietów, który donosił na Polaków do NKWD, a po wojnie działał w UB.

Zgadnijcie którą wersję wydarzeń opisał w swojej antypolskiej książce Gross, syn żydowskiego komunisty – a o której nie wspomniał ani słowem.

Tym się karmisz, gorszy sorcie. Komunistyczną propagandą.

Bon apetit.

(https://www.minds.com/RazProzaRazRymemWalczymyZAntypolskimRezimem oraz https://www.facebook.com/razproza/, a także http://www.razproza.pl/)

Raz Prozą Raz Rymem: Rzecz inna o Jedwabnem komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama