Felietony, prozą rymem Rzecz filozofii - zdjęcie, fotografia

W nadmorskim Pobierowie odbyła się naukowa konferencja dotycząca filozofii Marksa. Złożono zawiadomienie, a na miejscu pojawiła się policja, by zbadać, czy nie dochodzi do promowania komunizmu.

Na całej lewicy podniósł się gigantyczny klangor. Między innymi na łamach lewackiej „Polityki" (prorządowej w czasach stanu wojennego bandyty Jaruzelskiego, antyrządowej w czasach PiS), oburzenia nie krył Pan Autorytet, Jan Woleński. „To są praktyki totalitarne", grzmi pan profesor. I dodaje, że Marks był „filozofem, socjologiem, ekonomistą i działaczem społecznym, na pewno jednym z najbardziej wpływowych myślicieli ostatnich dwustu lat." I że „w szerszej perspektywie może oznaczać autorytarną tendencję wobec nauki i środowiska naukowego."

Jeśli chuchanie na to, żeby obleśny karaluch komunizmu nie odrodził się w pełnej krasie w Polsce, nazywamy autorytarną tendencją i totalitaryzmem, to ja zamawiam taką autorytatywną tendencję i każdy, kto kocha wolność, powinien się o taki „totalitaryzm" modlić.

Dla równowagi proponuję zorganizować w Wilczym Szańcu konferencję naukową dotyczącą filozofii Goebbelsa. Albo filozofii Juliusa Streichera. Nazywajmy ich filozofami. A ich zajadły antysemityzm to nie żaden zajadły antysemityzm, tylko, na przykład – nurt literacki.

Adaś by się tak zagotował, że by się zająkał na amen. Poziom czosnku we krwi przekroczyłby u niego normy unijne.

Marks nikogo osobiście nie zabił, więc nie odpowiada za komunizm i jego zbrodnie?

Ej, ale Goebbels ani Streicher też nikogo własnoręcznie nie zabili. Mamy impas. Trzech filozofów po prostu. Nie?

Aha, bym zapomniał. Wspomniany wyżej, oburzony Jan Woleński.

16 lat w PZPR.

W organizacji występującej pod hasłami takimi jak: „Niech żyje i umacnia się jedność międzynarodowego ruchu komunistycznego!"

Filozof.

(https://www.minds.com/RazProzaRazRymemWalczymyZAntypolskimRezimemoraz https://www.facebook.com/razproza/, a także http://www.razproza.pl/)

Raz prozą raz rymem: Rzecz o filozofii komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama