Regionalna Izba Obrachunkowa unieważniła uchwały Rady Miasta

Wiadomości, Regionalna Obrachunkowa unieważniła uchwały Miasta - zdjęcie, fotografiaJeszcze wczoraj po południu otrzymaliśmy informację o unieważnieniu uchwał Rady Miasta Białegostoku. Są to dwie uchwały dotyczące nieudzielenia absolutorium z wykonania budżetu oraz niezatwierdzeniu sprawozdania finansowego miasta Białegostoku za ubiegły rok.

Obydwie uchwały przegłosowane zostały przez radnych Prawa i Sprawiedliwości 29 czerwca tego roku. Były niekorzystne dla Prezydenta Białegostoku. Rada Miasta pierwszy raz w historii prezydentury Tadeusza Truskolaskiego zdecydowała się nie udzielić mu absolutorium z wykonania budżetu i nie przyjęła sprawozdania finansowego za ubiegły rok. W kwestii formalnej i prawnej nie skutkuje to niczym. Jednak w kwestii wizerunkowej – obraz dobrego gospodarza miasta – padł.

I dlatego, że wizerunek Tadeusza Truskolaskiego, jako Prezydenta Białegostoku, został dość mocno nadszarpnięty po ośmiu latach rządzenia naszym miastem, postanowił zaskarżyć obydwie uchwały przyjęte przez radnych do kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej. Choć trzeba też dodać, że od początku prezydent, jak i skarbniczka powtarzali, że ocena Komisji Rewizyjnej jest niesprawiedliwa i pozbawiona wartości merytorycznych. Podkreślali na każdym kroku, że budżet za ubiegły rok był wykonany najlepiej z dotychczasowych.

- Obradujące w pełnym składzie kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku unieważniło uchwałę Rady Miasta Białystok w sprawie nieudzielenia absolutorium Prezydentowi Miasta Białegostoku za 2014 r. Drugą unieważnioną jest uchwała o niezatwierdzeniu sprawozdania finansowego miasta Białegostoku. RIO podtrzymała także negatywną opinię odnośnie wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Białystok w sprawie nieudzielenia absolutorium Prezydentowi Miasta  Białegostoku za 2014 r. – poinformowała wczoraj Urszula Boublej, z biura prasowego urzędu miejskiego.

- Nie jestem zdziwiony taką decyzją. Od początku można było się spodziewać, że tak postanowi skład orzekający. Jeśli Regionalna Izba Obrachunkowa nie odniosła się w żadnym aspekcie do merytorycznych zarzutów z niewykonania budżetu, to teraz mamy do czynienia z powtórzeniem tego samego. Ale z komentarzem do treści uzasadnienia odniosę się obszerniej, kiedy się z nim zapoznam – skomentował treść komunikatu szef Komisji Rewizyjnej – Piotr Jankowski.

Na razie jeszcze nie ma decyzji, czy Rada Miasta lub Komisja Rewizyjna będzie chciała zaskarżyć do sądu orzeczenie kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej. Część radnych jest na urlopach i wyjazdach, ponieważ trwa przerwa wakacyjna. Pierwsze zaplanowane posiedzenie Rady Miasta w pełnym składzie odbędzie się już po wakacjach, we wrześniu.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Reklama

Regionalna Izba Obrachunkowa unieważniła uchwały Rady Miasta komentarze opinie

  • - niezalogowany 2015-07-21 12:07:45

    Wstrętne PiSiory chcą uwalić mojego kochanego, wspaniałego i jedynego męża stanu Tadeusza Truskolaskiego.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama