Wiadomości, Remont trwał połowy wakacji można jechać nową drogą Woronicze Międzyrzecze - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 6
  • Fotka nr 1 z 6
  • Fotka nr 2 z 6
  • Fotka nr 3 z 6
  • Fotka nr 4 z 6
  • Fotka nr 5 z 6

Drogowcy pojawili się na placu budowy w sierpniu tego roku. I najwyraźniej wszystkie prace poszły im nad wyraz sprawnie. W minioną środę, 13 listopada 2019 r. oficjalnie oddano do użytku drogę Woronicze – Międzyrzecze. Mieszkańcy mogą zatem od teraz korzystać z równej, asfaltowej szosy.

Woronicze i Międzyrzecze od lat czekały na stworzenie utwardzonej drogi, która połączy obie części wsi. Ta droga to właściwie połączenie wsi Międzyrzecze z drogą powiatową Kamionka Stara-Podsokołda w gminie Supraśl. Do tej pory była tam w większości droga piaszczysta i w zasadzie o każdej porze roku, poza bezdeszczowym latem, trudno było ją pokonać. Piaszczysta nawierzchnia nie była też bezpieczna, ani da kierowców, ani dla pieszych.

W ramach prac miała zostać w końcu wykonana nowa, bezpieczniejsza jezdnia bitumiczna oraz pobocza i skrzyżowania. Długość projektowanej rozbudowy drogi wynosiła 829,66 m. Natomiast termin realizacji robót określono na 29 listopada 2019 tego roku. Jednak okazało się, że remont poszedł sprawniej niż zakładano. Droga bowiem została oddana do użytku kilka tygodni wcześniej, bo już od minionej środy mieszkańcy mogą przejeżdżać nową drogą.

- Dziś marzenia mieszkańców się ziściły. Droga jest gotowa. Projekt „Rozbudowa drogi gminnej Woronicze – Międzyrzecze” opiewał na kwotę ponad 1,2 mln złotych, z czego niemal połowę (568 494, 97 zł) sfinansowano ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2019 – przekazał urząd miejski w Supraślu.

Mieszkańców podbiałostockich wsi informujemy, że w ramach prac wykonano nawierzchnię asfaltową na wspomnianym odcinku ponad 829 m., poprzeczny drenaż rozsączający, a na kablach telekomunikacyjnych wykonano rury ochronne z obustronnym ich zabezpieczeniem przed zamuleniem. Inwestycja została wykonana przez firmę STRABAG Sp. z.o.o.

(Źródło i foto: UM w Supraślu/ Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)

Remont trwał od połowy wakacji. I już można jechać nową drogą Woronicze – Międzyrzecze komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama